SPORT-Opšta tema

Samo mi nije jasno sta traze Pantic, onaj levi bek Antic, onaj mali crnac Kalulu i Kanute u ekipi.Pa oni nemaju kvaelitet za neku bolju seosku ekipu.
 
Imam dosta extra drugara koji su Zvezdini simpatizeri ali objektivni .I svi kazu kao ti dobro je sto je otisao Pesic ali je velika steta sto nije dosao Late Lat ::lose::
Ti ode u aut.Rekao si da je više Hrvata bilo u Zvezdi nego u Hajduku.To ti je zato što su svi bežali ka Beogradu,gde se nešto moglo postići.Tako da to nije nije nikakvo čudo.A pošto znamo da su Hrvati,poreklom Srbi-dalje ti se samo pokazuje.
 
Izgubicemo ovog Diabate ko Asana, ne daju im plate idu za dzabe ljudi.Samo od njih su mogli da uzmu min 6 milke.
 
Izgubicemo ovog Diabate ko Asana, ne daju im plate idu za dzabe ljudi.Samo od njih su mogli da uzmu min 6 milke.
I dok bolesnik u komi umire na aparatima dusevni bolesnik se ceo dan druzi sa pionirima i rze se kao pomahnitao .::lose:: Ovo postaje najgora nocna mora da li ima boga nema smisla vise sto je mnogo mnogo je ::pomoc:;
 
Moram da se ubacim i samo da pitam, a ko je osnovao Czv,i ciji stadion je dobila tj tima koji je nosio koje ime,malo ironicno zar ne? Najbolji tim zvezde u njenoj istoriji iz '91, imao je svega nekoliko Srba, ostatak su činili: I. Najdovski (MAK), Radinović (C.Gora), R. Sabanadžović (C.Gora-BiH), Marović (C. Gora) M. Belodedić (Rumunuja), D. Savičević (C. Gora), R. Prosinečki (HRV), D. Pančev (MAK). Od osnivanja 1945.,sve bitnije utakmice Zvezda je igrala na Partizanovom stadionu dok se nije izgradila Marakana jer je Zvezdin stadion( nekadašnje Jugoslavije) primao malo ispod 15000 navijaca.Uzgred,u medjuvremenu i u novonastalim okolnostima,Sever je trebalo disciplinovati u političkom smislu, rat je bio pred vratima, a nacionalizam koji je krajem 80-ih već bio prisutan na Severu je samo trebalo ispravno kanalisati. Još pre Gazimestana i Miloševićevog čuvenog govora na istom '89, na zvezdinom severu iz hiljada grla čula je se pesma: "Zvezda, Zvezda, to je srpski tim, slobodan milosevic( namerno je malim slovima) ponosi se s njim". Bio je to prvi poklik na nekom od stadiona u SFRJ ovoj osobi( ne bih da upotrebljavam punu titulu i da ga deklarisem u grupu kojoj ne pripada- u ljude). Ali, nešto kasnije, pesma je ista, ali je ime iz pesme promenjeno i umesto dotadašnjeg poklika miloševića, ubaceno je ime Vuka Draškovića, vođe opozicije. Osoba koja je bila od autoritea za armiju zvezdinih navijača na tribini, a koja bi taj snažan nacionalizam kanalisala bio je upravo zeljko ražnatović arkan( zna se ko mu je bio cale i za koga je radila i jos uvek radi ta porodica). Pesme o Draškovicu su prestale, što je i bio cilj. Dogovoreno je da se više nikome ne kliče osim Srbiji. Što je za rezim (kada se već prestalo sa poklicima slave miloševiću), svakako bilo bolje nego da se kliče opozicionaru. Elem,razmatrano je cak i da se Zvezda nazove imenon staljina ili lenjina,to je pricao vas golma Mrkušić a čitavom osnivačkom skupštinom Sportskog društva Crvena zvezda, a posebno fudbalskim klubom, rukovodio je krcun (velikosrbi,setite se koga je streljao) i nadenuo joj i ime. Osnivački odbor činili su komunistički narodni heroji, nosioci spomenice minulog rata,zagriženi komunisti i deklarisani jugosloveni jer se većina njih odrekla svog Srpskog potekla zarad titula i benificija koje su donosile novonastale okolnosti, mladi komunistički lavovi, sportisti takozvane neukaljane prošlosti, Blagoje Nešković, Vladimir Dedijer, Zoran Žujović sin Sretena Žujovića, Dušan Bogdanović, Mira Petrović, Nebojša Popović, Đorđe Paljić, Svetozar Gligorić, ali i pravi poznavaoci fudbala, Slobodan Ćosić, Predrag Đajić, Milovan Ćirić, Ljubiša Sekulić i Kosta Tomašević. Tako da nazivanje Zvezde čistim Srpskim klubom odavno pada u vodu.
Pa vise smo srpski od tudjmanovaca sigurno.....
 
Citam sad danasnje teme i divim se piscu.Vidim stigli ste do Krcuna a kad ce doci na red gen.Jovo Popovic a mozda i gen.Tudjman.Ponekad dotaknite i svoju istoriju a ovu nasu pamtimo mi dobro.Pocnite malo o Vuceli pa Vazuri a ne samo Terza a ponekad Covke monotono je volim malo ekskluzive.
 
Pazite kad su meni pre dosta godina, par statijih ljudi sad imaju 60+ god pricali kako je zvezda srpski klub a partizan jugoslovenski. A pritom ti ljudi navijaju za partizan, i isli su 70 i 80 na utakmice. Pametnom dosta....
 
Pamtim i ja ta vremena receno je da je taj klub srpski i svi rukovodioci su Srbi e sad dal je bas tako ne bi znao jer nisam stigao do upravljackih struktura.Ovde se pise o igracima i njihovoj nacionalnosti ko da je to bitno ali pazite samo se to odnosi na Zvezdu.Ostali cisti
 
Čekamo realnu analizu kolege Mornara.Ovo nije ni Omonija ni Šerif.Realno uz mnogo sreće Partizan primio samo 2 gola.Duljaj preuzeo krivicu na sebe.
 
Nalupase se neki tokom dana svojim pisanjem. Budite svesni da ste osnovani posle Zvezde i to kao odgovor naj mocnijih generala tog doba koji su sakupili igrace koji su po naredjenju morali da se odazovu i da igraju za Partizan. Mi smo osnovani kao Sportsko drustvo Crvena Zvezda, a vi kao Jugoslovensko sportsko drustvo Partizan. I kraj price. To ste ostali do dana danasnjeg. Ja sam na Severu od 1978 i uvek se orilo Zvezda, Srbija, nikad Jugoslavija. U svojoj istoriji smo sigurno imali manje Hrvata u ekipi nego vi, mada to nije merilo, a vi se zapitajte koliko ste imali Siptara. I na kraju SRECNE VAM RANE JUNACI, iskrvariste u Azerbejdzanu.
 
Šta mislite zašto?Možete samo s ushićenjem da se skladite.Jebao ih Vučela i picousti.Treba ugasiti ovo da se krene od početka.Oterati sve i pustiti omladinu da igra.Bar će biti čisto Srpski klub.
 
E ovo nema nigde,kaže budite svesni da ste osnovani posle Zvezde.Pa samo vam ime kaže kad i ko vas je osnovao,a vi se prodajete kao srpski klub.Bio sam 90-e godine u Torontu,znaš koliko su vas cenili,kao nulu.Samo BELI ORLOVI.Nemojte meni pokušavati prodavati maglu.To što vi propagirate je demagogija za široke narodne mase.
Čuj,78-e,Zvezda,Srbija,nikad Jugoslavija.Pa tad ste još imali SLET i nosili štafetu.
 
Poslednja izmena:
Nalupase se neki tokom dana svojim pisanjem. Budite svesni da ste osnovani posle Zvezde i to kao odgovor naj mocnijih generala tog doba koji su sakupili igrace koji su po naredjenju morali da se odazovu i da igraju za Partizan. Mi smo osnovani kao Sportsko drustvo Crvena Zvezda, a vi kao Jugoslovensko sportsko drustvo Partizan. I kraj price. To ste ostali do dana danasnjeg. Ja sam na Severu od 1978 i uvek se orilo Zvezda, Srbija, nikad Jugoslavija. U svojoj istoriji smo sigurno imali manje Hrvata u ekipi nego vi, mada to nije merilo, a vi se zapitajte koliko ste imali Siptara. I na kraju SRECNE VAM RANE JUNACI, iskrvariste u Azerbejdzanu.
Jul- SPS nova demokratija, zvezdo crvena to je vasa partija. Pa i vi ste imali siptare.
 
Koje smo to mi siptare imali?? Setite se samo kako je Zvezda docekivana u Pristini, a kako Partizan Dinamo i Hajduk?? Zasto su Srbi iz Dalmacije i Knina masovno navijali za Zvezdu??
 
Nazad
Vrh