SPORT-Opšta tema

Пријатељу Морнар ти пишеш у стилу као што је ономад говорио твој колега морепловац са Дунавског галеба кад је пловећи поред Смедерева спомињао гвожђе, грожђе... дајте железару да направимо Богати...

Гент је приватан клуб, има да једу уефину траву на Маракани. И да певају...
И не плашим се ја њих, не знам ја њих. Плашим се нас јер знам ја нас...
Е, зато што нас познајем изузетно сам опрезан и ако не утуримо један гол на почетку после тога биће опасно.
И, да, ја могу да свој клуб кудим јер је мој. Ко што се куди дете да буде боље. А мало се и хвали да се не стукне.

Верујем твојим инсајдерским информацијама из језгра моцарт кугла кладионица и само тај страх је она позитивна језа да се не урекне вољени клуб.
Међутим на трибинама је Његошева капела и наш драги Свети Ђедо што ће да помогне са небеса.
Теби драги Морнар другарски поздрав...
 
Utakmica je bila otvorena od samog pocetka nije bilo taktiziranja pogotovo sto je ekipa Genta od zadnjih 7 utakmica imala 6 poraza i morali su da se otvore jer nisu imali sta da taktiziraju. Zvezda je resila ovaj mec u svoju korist na moju radost i radost veceg dela publike a ja sam se odvazio i stavio samouvereno 1 na kladionici a na drugom tiketu 2 do 4 gola i ispunili su moja ocekivanja a kao zamerku mogu samo da dodam da je POSED LOPTE NASEG PREDSTAVNIKA BIO 39 POSTO .Ljudi koji malo intenzivnije prate fudbal znaju koliko je to LOS PARAMETAR 39 POSTO SABLASNO IZGLEDA ali verovatno ce se raditi u klubu na tome da se to popravi. Golman Borjan opet po ko zna koji put spasava brod koji se ozbiljno klatio u oluji a mozda i blag naklon sudija prilikom slobodnog za 2 1 tu je na nasu srecu a njihovu zalost odsvirao nesto i sreca da je Gent imao oba golmana onesposobljena tako da je Katai prelepim i rizantnim sutem postigao prelep pogodak. A i primetna je jos jedna stvar da je zadnjih 10,15,20 godina mnogo belih domacih igraca prodato u jake lige Evrope a nijedan stranac i ta tradicija ce se nastaviti jer Katai ce sa ovakvom igrom vrlo brzo pronaci neki dobar klub vidi se znanje i iskustvo a nama ostaje pitanje AKO JE POSED LOPTE PROTIV RASPALOG GENTA NA SVOM TERENU 39 POSTO STA BI SE OCEKIVALO ZA EVENTUALNU LIGU SAMPIONA I KOLIKO BI TO BILO REALNO ILI NEREALNO U OVOM TRENUTKU. Koreografija bi znacila dosta i publika isto ALI MOZDA JE IPAK PRIORITET POPRAVITI VEZNI RED i samim tim uneti preko potrebnu stabilnost timu
 
Pobedismo. Za onih poslednjih 20 minuta treba nalupati šamara nekima, da sve puca. Evo za moje Cigane jedna slika iz arhive sa dočeka ''UŠATOG'' posle Barija na Marakani.

Slikato sa KIEV fotoparat :) jbga nisam imao digitalni tada


scan0208.png
[/url]
 
Ja sam bio sa burazom na prvoj utakmici posle pobede nad Kolo Kolo protiv Želje iz Sarajeva. Ispratili smo ih lepo sa 5:0.Nikad necu zaboraviti taj dan.
Nebo 67 sto kaze Coci mozemo samo da ti zavidimo na ovim fotkama.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Bilo nekada, još uvek trava sa Marakane iz te godine raste u dvorištu, bar se nadam.

Malo o utakmici

Napad solidan, vezni red solidan, ali uslovno. Previše nonšalantno u nekim momentima od strane Kataia a i ostalih.
Odbrana užas. Degenek ume da počisti sitaciju, ali da sam jednom video pas od njega. Borjan sa svojim ispucavanjima u noge Belgijancima i nerezonskom reakcijom kod poslednje šanse protivnika, zaslužuje klempu. Milunović, Gobeljić nisu za ovaj nivo takmičenja, njih ne treba mlatiti džabe. Ona izmena Ivanića dovela je do toga da nam se igra raspala, a adekvatne zamene nema‚ jedino ako mu je duša bila u nosu, pa da razumem.

Još malo.... Falčineli vrlo dobar, vukao je dvojicu na ledjima stalno, Sanogo sve što dobro uradi usere sa nekim ludačkim potezima, neuračunljivo, Ben ko duh sinoć...
 
Da trava posle Bajerna. Ja nisam smeo da preskocim sa severa. Nismo blistali, ali bitno je da smo prosli. Tako i juce.
 
Sto se tice Bajerna 91 godine to je bio izuzetno mator tim i jedan od slabijih timova Bajerna u velikoj fudbalskoj istoriji i realno Zvezda je i individualno i kao kolektiv bila dosta jaca od njih i dobila ih je lagano u Minhenu dok je u Beogradu bio preveliki pritisak i opterecenje jer je to sansa koja se niskobudzetnim timovima mnogo retko ukazuje .Odigrali su i hrabro i pametno medjutim taj fus gol Algentalera je napravio totalnu pometnju i promenio tok utakmice totalno .Sto se tice Olmpik Marseja i od njega je Zvezda bila mnogo jaca i da nije bila tezina i vaznost utakmice takva tvrdim da bi ih Zvezda dobila bez vece muke a jedini tim koga Zvezda te godine ne bi dobila je Milan sa letecim Holandjanima i pola reprezentacije Italije ali je Zvezda imala srece da je Marsej skinuo Skalp Milanu Abedi Pele i put se otvorio Zvezdi tad ili nikad .Nesto slicno se desilo nama kada je razvaljeni tim KK Zvezde dobio prvaka Evrope Cibonu i to Cibonu koja nam je bila nocna mora i onda se otvorio put Partizanu nicim izazvan .Sto se tice ove danasnje generacije Zvezde nebi je tu previse kaznjavao ove mlade igrace OVDE BI KANCEROGENO TKIVO RUKOVODSTVA ZVEZDE MORALO DA SE ODSTRANI POTHITNO A VEC JE ODAVNO METASTAZIRALO medjutim dok je RASPIRATOR ZIV TO SE NECE ODSTRANJIVATI VEC CE SE SPROVODITI CUVENA METODA BOLESNIKA KOJI UMIRE NA APARATIMA I HALUCINIRA. Meni je zao sto po ovim fudbalskim hramovima nema mesta za bivse fudbalske Zvezde ,strucnjake i istinite sladokusce ove igre i ljude koji su ceo zivot posvetili ovom sportu ali posrnula drzava i kriminal je bio jaci od ljubavi i znanja .Omladinske skole vise ne sluze u sluzbi tima ili reprezentacije nego u sluzbi MAKROA ili REKETASA. OFK Beograd je bio kultni tim stare Jugoslavije koji je izbacio vise fudbalskih zvezda nego Zvezda i Partizan zajedno i sta je se dogodilo sa romanticarima a Terza ih je zadnji put vodio PRE NEGO STO SU ISPUSTILI DUSU PA JE VEROVATNO TA sahrana ROMANTICARA BILA I NAJBOLJA PREPORUKA NASEM PREDSEDNIKU ACI DA GA POMILUJE I USTOLICI ZA PRVOG COVEKA NASEG VELIKANA........e sad dali prvog ili drugog coveka vreme ce pokazati ali nije ovo jedini klub u kome VUCICI VODE POSLOVNOST.Puna je drzava raznih BUTKI I DZIBUTKI SUMNJIVIH MORALA I KRIMINALNIH I FALSIFIKOVANIH DOSIJEA tako da nikako ne treba biti zbunjen ili uplasen na posed lopte 39 posto protiv tima koji ima skor zadnjih 10 meceva 2 pobede i 8 poraza
 
@ Mornar
Odigrali su i hrabro i pametno medjutim taj fus gol Algentalera je napravio totalnu pometnju i promenio tok utakmice totalno .

Čoveče, jel ti znaš u kom je minutu bio taj gol? koji tok utakmice? šta pišeš bre?

PS Bio sam na jugu tada, nisam dva puta dodirnuo tlo, talas me nosio i po 20 metara
 
Ја сам те сезоне био клинац и гледао сам са Динамо Дрезденом кући. Били смо негде на истоку. Нису ме таласи носили баш као Небу али више пута је отац мора да се добро потруди да ме пронађе и да дође до мене. Био сам на 100. дербију на северу и нагутао се сузавца. Никада нећу заборавити неке Крушевљане што су ме зграбили и задржали иза једног од стубова када је кренуо стампедо људи ка излазу. И никада онај лагани почетак лудила после примљеног гола јер је Партизан повео. После почетне туге почиње полако да се чује Ми смо Цигани, најјачи смо најјачи. Па све јаче и јаче док у једном тренутку схватиш какво је та нестварна сила која се претвара у само једну песму и једну жељу. Нисам могао да говорим неко време...
Последњи пут сам ишао на утакмицу кад је Звезда гостовала у Смедереву. Мислим да је победа била 2:0 или 2:1. Знам да су се играчи Звезде толико посвађали између себе да нису хтели да се додају. Чак су се и псовали. Смедерево и поред тога није смело да их победи јер је тако било наређено. Нисам сигуран да ли бих сада отишао на неку утакмицу.
 
Zvezda je imala generaciju koja je ostvarila mnogo a mogla je jos vise. Kada to kazem mislim na ocajnu taktiku i defanzivu protiv Kelna u kupu UEFA dok protiv Milana nije imala srece a tu je veliku ulogu odigrao trener Stankovic i covek je takticki sve odradio do perfekcije ali nisu imali srece a Milan je tada mozda imao i najaci tim u svojoj istoriji oni su tada imali najverovatnije 11 reprezentativaca i bili su jaci od reprezentacije Italije. Vracam se na polufinale sa Bajernom i ceo taj ciklus su odigrali izuzetno srcano osim finala i ponavljam da je Zvezda tada bila jaci tim od Marseja ali je taktika u finalu bila takva kakva je bila niko nije hteo da rizikuje i Zvezda je prosla na penale a da nije prosla na penale bilo bi kritika do 101 i nazad ali posrecilo se pa su i mediji to velicali. Ali ta taktika je dobro razmisljanje kada si slabiji ali Zvezda je tada bila jaca i mislim da su mnogo rizikovali u tom mecu. Polufinalna utakmica sa Bajernom Zvezda ima 2 1 iz Minhena i 1 0 iz Beograda i kontrolise igru i onda iz situacije koja nije ni sansa ni polusansa Bajern se vraca posle kiksa kakav se golmanima dogadja samo jednom u karijeri i tog momenta kada Bajern nije imao nista opipljivo ni ideju njima ulazi voda u usi a oni su najaci na svetu ZA VRACANJE IZ MRTVIH i uvek su bili MENTALNO NAJACI .............znaci dali je on izjednacio u 42 ili u 62 ili u 82 minutu je totalno nebitna informacija BITNO JE DA U MOMENTU KADA NIJE MOGAO DA DODJE DO SVOJE IGRE dobio poklon sa neba a zatim ne sto su poveli sa dva jedan nego su i imali stativu za 3 1 i kraj. E onda je Zvezda dobila poklon sa neba pa je i sportska pravda bila namirena.
A moram za ovo dali znam koji je minut.........pre neki dan su Salzburgu dali 4 komada za 10 minuta samo su ubacili u 5 brzinu nemoj da pricam meceve a mogla bi enciklopedija da se napise koliko su se hiljada puta vratili iz mrtvih A TO IM JE ZAPISANO U GENETSKOM KODU i sa njima se ne igra vrhunski jedno poluvreme a ni 85 minuta a malo je i 90 minuta MORA DA SE KVALITENO ODIGRA I NADOKNADA VREMENA. A sta je u pedhodnom postu bilo cudno i nejasno to sa minutazom ja dajem kvalitetnu analizu meca izuzetno objektivnu a ko ima drugacije vidjenje utakmice neka iznese opusteno .A za mog druga COCIJA 064 JEDAN OZBILJAN SAVET 80 posto nase nacije a mozda i 90 posto nema nikakav problem u glavi ili nekakvu zavist ili mrznju sto su Hrvati igrali finale svetskog prvenstva a i da su osvojili nebi izazvali mrznju nego divljenje. Vardar je prvak Evrope u rukometu a i to izaziva divljenje nikako mrznju .Jos nisam cuo nekog sa losim komentarom za silne prvake Evrope sa Balkana u raznim sportovima a u meni moze samo da izazove gnev kada svi oko nas prave nesto konkretno napreduju a mi ne da stagniramo nego idemo unazad to je ono sto ubija psihicki a nepostoji ideja i nacin kako bi to moglo da se promeni .I umesto u tom pravcu da razmislja COCI 064 ne on nastupa NE DIRAJ MI TERZU NE DIRAJ VUCICA NE DIRAJ KOKEZU LJUBOMORNI STE NA NJIH I ZAVIDNI. Taj nacin razmisljanja je u rangu onih penzionera u 8 deceniji nasi ljudi u glavi imaju te neke barijere ali ono sto je meni zanimljivo ja kao veliki simpatizer Partizana izrazim divljenje prema zivotnom delu Dragana Dzajica a vidim da se brojni Zvezdini na neki veoma cudan nacin ogradjuju od njega kao to je i zasluzio a kada pomenem Kokezu, ili Terzu, nailazim na odgovor VI STE LJUBOMORNI I ZAVIDNI NA NJIH‚ ............MI SMO NACIJA NEUNISTIVA A KO U SRBIJI OSTANE NORMALAN TAJ JE NAJVECI LUDAK ....IZGLEDA DA SU OVI NORMALNI U DIJASPORI ...SPASLI SE BEDE DEFINITIVNO:ROFLMAO::udri:::suncanje::::suncanje::
 
@ Mornar
Odigrali su i hrabro i pametno medjutim taj fus gol Algentalera je napravio totalnu pometnju i promenio tok utakmice totalno .

Čoveče, jel ti znaš u kom je minutu bio taj gol? koji tok utakmice? šta pišeš bre?

PS Bio sam na jugu tada, nisam dva puta dodirnuo tlo, talas me nosio i po 20 metara
Tada je bilo oko 80000 gledalaca, guzva podnosljiva, ali ako te uhvati talas bude bas nezgodno. Gledao dosta derbija pred 90000 i vise gladalaca pa jug i sever krcati, a kako talas izgleda vidis tek kad krene na jugu. Ja sam u talasu na ebo mislim da je bila 87 godina kada smo pobedili strasni Real sa Sancezom, Micelom, Butragenjom Valdanom sa 4 2, a pri vodstvu 4 1 mislim Bosko zaustavi loptu u terenu da ne ode u aut, a posto je teren bio smrznut on otkliza u aut i samo par sekundi kasnije penal za Real i 4 2. Posle u Madridu igubimo 2 0 i ispadnemo. Bilo je tih utakmica koje se ne zaboravljaju, na primer Barselona sa Susterom i Maradonom i njegov fantastican lob iznad naseg Dike starijeg.
 
Te 88 godine kada se dogodila ta cuvena magla bilo je velicanstveno finale na marakani a sastali su se Zvezda i Borac Banjaluka inace drugoligas a da bih mladjima priblizio kakva je to liga bila da su tada drugoligasi bili mnogo jaci i kvalitetniji nego ovi jadni prvoligasi danas LINGLONG DIGIDIGI GONG PRVE SUPERSONICNE LIGE. Borac iako drugoligas je maestralno odigrao celokupno kup takmicenje a iako je Borac nije bio skup mega Zvezda SA RAZLOGOM SU SE SVI U ZVEZDI PRIBOJAVALI EVENTUALNOG IZNENADJENJA I UKAZIVALI NA TO medjutim dali je doslo do opustanja ili je bio samo los dan ali DRUGOLIGAS BORAC JE USPEO DA PORAZI ZVEZDU U SRED BEOGRADA NA PREPUNOJ MARAKANI NEZABORAVNI DEKOR AMBIJENT ZA PAMCENJE ALI DOGODILO SE. E kakva su to vremena bila ...TADA NAM JE BRDSKA LIGA BILA JACA OD OVE DANAS
 
Nazad
Vrh