SPORT-Opšta tema

Dajte ljudi, nema mesta podcenjivanju uspeha naših košarkaša, nije mala stvar biti odmah do Amerikanaca.

Uostalom, podatak da oni imaju 30 miliona registrovanih košarkaša sve govori koliko oni prednjače u ovom sportu. Mislim, mi kažemo Amerikanci, a zapravo su to sve ušikane afričke crnčuge mahom :haha:

Bolji baš nisu od nas za 30 koševa, ali za jedno 10-15 jesu itekako, nego eto, što kaže Đađo ušlo se sa grčom ponovo protiv njih, umesto da je od starta krenulo ofanzivno kao protiv Australijanaca. Ali eto, i mi smo imali loš dan, kao i oni (Australijanci) u polufinalu tako da, sve je to sport.

Uostalom, sve do samog ovog finala Ameri su bili Ameri sa samo nekim procentom svoje snage, igrali su tek toliko koliko im je trebalo da dobijaju (najbolji dokaz protiv nas u grupi).
 
Kako smo bili losi moglo je biti veca razlika. Sve je ispalo super drugi smo i osvojili smo srebro. Realno pobedili smo Venecuelu, Kinu, Hrvate i Australiju. To su sve lose ili prosecne reprezentacije. Izgubili smo od Australije, Amera dvaput, Francuza. Zrebom smo izbegli Spance, Argentinu, Litvance. Samo da se ne zanosimo.
 
ДА да реално кошаркаши лоше играли и уз дозу среће играли
реално ми и немамо врхунске играче тео и остали који ће можда бити класа...
реално вееелилки успех сребро

комшије наставите да тренирате
европо настави да тренираш
kolcedd7.gif
 
Juče su veterani FK Crvene Zvezde gostovali u Golubincima gde su odmrerili snage sa Veteranima FK Jadran pojaćani sa nekoliko veterana iz FK omladinac Novi Banovci. Lepo smo ih ugostili ali i ispratili sa tri gola u mreži. Konaćan rezultat je bio 3 - 1 za nas a najlepše je bilo treće poluvreme koje je potrajalo duboko u noć. Biće snimak na SOS kanalu gde će g-din Lokner najbolje opisati kakva je atmosfera bila.
 
Bio je malo pre prilog na SOS kanalu(sos kolaž) a moja malenkost je dala drugi gol sa tridesetak metara. Nije bio Koroman i još dvojica mlađih vetrerana nemojte mi zameriti zaboravio sam im imena.
 
U prvom poluvremenu se videlo da crveno beli imaju naređenje da igraju na remi. U tom prvom delu to im je relativno i uspevalo, a u drugom se iz njihove igre nije moglo ni naslutiti šta taktika za taj deo kaže. Ako je potrebno zadržati rezultat onda se valjda odbrana i zadnji vezni red drže niže na terenu, a gospodin trener je i ovaj put imao visoku odbranu a igrače napada primoravao da drže loptu. Znači sve kao u prethodnim utakmicama osim što su napadači imali jalovi zadatak da se sa loptom "zabaljaju" a gol daju ako se baš bude moralo. U ovoj utakmici napad je trebao da odnese prevagu jer je tu Zvezda mnogo jača, a da odbrana koja je već provereno loša makar konačno stane u svojoj normalnoj liniji i tako eventualno možda i održi rezultat. U samoj izjavi trenera od pre početka utakmice videlo se da on o pobedi i ne razmišlja, u fazonu to nam nije neophodbo, osim ako se desi.
Crno belisu iskoristili svoj doduše jedini šut u okvir gola, ali po mom mišljenju na ovoj utakmici ako je uopšte neko i zaslužio da pobedi, to su bili oni.
Zvezdu u nastavku očekuje težak raspored a uz najgluplje moguće pravilo o polovljenju bodova na kraju prvenstva, biće ovde svega i svačega. Nadam se konačno i za oko dobrog fudbala.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A možda je problem bio u terenu ... :osmeh: ...

fudbalsko-igraliste-na-brdu.jpg
 
Poslednja izmena:
Лоше смо почели сезону уопште,оне малтежане килаво прошли
носила нас атмосфера и онда лудогорец и распад емотивни
После њих само одрађивање посла
дерби , млако ушли,играли на икс...
 
FOTO UBOD: Ibra upoznao Ibru
Ko je ovde Zlatan?

Zaljubljenik u lik i delo Zlatana Ibrahimovića koji je uleteo na teren tokom današnjeg meča Mančeter Junajteda i Lestera, nije loše odradio domaći zadatak. Želeo je čovek malo da popriča sa svojim idolom i nije birao način da to uradi.

14747243469490.jpg


A onda su došli redari i sve "pokvarili"...

14747246247226.jpg


mozzartsport.com
 
Poslednja izmena:
Kako je pre 20 godina ubijen Kajzerslautern:

Crvena zvezda 26. septembra 1996. godine zabeležila jednu od najvećih pobeda u postbarijevskoj istoriji


14749010734610.jpg



„Dejan Stanković je mali rastom, ali po znanju on je fudbalski džin“, urlao je u mikrofon legendarni televizijski komentator Zvonko Mihajlovski u trenucima „rađanja“ Dejana Stankovića. Imala je Crvena zvezda retke svetle evropske trenutke u novijoj istoriji. Retke, ali ih je imala. Uz Romu skalp nemačkog predstavnika predvođenog češkim legionarima Kadlecom i Kukom predstavlja možda i najveću pobedu Crvene zvezde u poslednjih 20 godina.
Posle minimalnog poraza na „Fric Valteru“ više od 50.000 ljudi tog 26. septembra 1996. godine krenulo je put Topčiderskog brda, uvereni da tim Vladimira Petrovića Pižona nije rekao poslednju reč. Ispostavilo se da su navijači Crvene zvezde bili svedoci pisanja istorije. Zvezda je nemačkim mentalitetom prvo stigla prednost Kajzerslauterna, a potom u nastavku demolirala goste. Ključnu ulogu imao je Dejan Stanković, tada talentovani tinejdžer isklesan u omladinskoj školi Crvene zvezde ispod čekića Vladimira Petrovića Pižona.
Kada je došla druga utakmica, svi su mi govorili, a pre svih ljudi iz kluba, da odmah krenemo ofanzivno kako bismo im brzo dali gol. Međutim, ja sam zabranio igračima da „izgore“. Rekao sam im da prvo poluvreme odigramo makar nerešeno, a da ćemo ih u drugom napasti. Dejana Stankovića sam namerno ostavio na klupi da bih ga naljutio, i da bi motivisan i ljut ušao u igru, jer mislio je da će igrati od početka, a bio je najmlađi. U prvom delu igre je bilo 0:0, i kada je Dejan ušao, napravio je preokret. Postigao je gol, pa u produžecima još jedan. Možda je hteo je da pokaže da ja nisam bio u pravu, ali to je bila moja taktika i moja zamisao. Kada si rezerva, a uđeš u igru, želiš da se dokažeš“, prisetio se detalja Vladimir Petrović Pižon.
Nije mnogo trebalo Dejanu Stankovića da za 75 minuta na travi Marakane demonstira sve ono što će ga u nastavku karijere krasiti. Ubitačan šut, mentalitet pobednika, trkačke sposobnosti. Skupoceni igrači Kajzerslauterna mogli su da gledaju i plaču.
„Utakmica s Kajzerslauternom u Beogradu je bila prekretnica i odskočna daska za moju karijeru, neka vrsta fudbalske 'raskrsnice'. Birao sam u tom trenutku u kom ću pravcu krenuti i zahvaljujući mojoj Zvezdi i tadašnjim saigračima izabrao sam dobro, odlično. Utakmica koja mi je usmerila karijeru. Pred punom Marakanom na velikoj sceni. Klinac koji je tek napunio 18 godina ulazi u igru daje dva gola. Zaista u tom trenutku nisam mogao više da tražim od 'sudbine'. Veče i utakmica koje ću pamtiti zauvek. I dan-danas sa decom gledam snimak tog meča i vidim da su oni oduševljeni atmosferom i utakmicom. Drago mi je kad uživaju u Zvezdinim utakmicama i atmosferi naših navijača jer želim da imaju taj deo detinjstva, kao što sam ga imao i ja“, poručio je Stanković.Dejan se ne seća da li je bio ljut na trenera ili ne, ali kaže da jeste bio mnogo motivisan.
Ne sećam se tih detalja pred utakmicu, ali znam da sam bio mnogo motivisan zbog punog stadiona i velike želje koju sam osećao. Vladimir Petrović je veliki trener i sigurno je najbolje znao u tom trenutku šta treba da uradi, što se i pokazalo“.

| mozzartsport.com
 
http://www.mozzartsport.com/vesti/g...nacno-dosao-trenutak-za-ozbiljan-skalp/148110
19059721dpubyd.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prvi dobitni tiket u istoriji Srbije? Harmonija gospođice i fudbalskog tima

Radmila Glišić i prognoza za šampionsku titulu iz 1930. godine...

14760032371547.jpg



Mitu Pantića je u "Tesnoj koži" stativa onemogućila da pogodi maksimum na sportskoj prognozi, navijači Lestera prošle sezonesu zgrnuli velike pare naplatom tiketa na kojima je pisalo da ćeLisice osvojiti trofej u Premijer ligi - jedan je doduše žurio i tako ostao uskraćen za razliku od 178.000 funti - mnogi su čupali kosu jer su zbog nepostignutog gola ostajali bez milionskih dobitaka, ali svi oni mogu samo da sanjaju o podvigu jedne devojke pre više od osam decenija.Radmila Glišić iz Beograda, učenica Učiteljske škole, bila je učesnica ankete beogradskog lista"Vreme" u vezi sa prvenstvom Jugoslavije u sezoni 1929/30.
Redakcija je postavila tri pitanja: 1. Koji klub će biti šampion te sezone? 2. Kolika će bodovna razlika biti između prvoplasiranog i drugoplasiranog? 3. Koji igrać će poneti laskavu titulu najboljeg strelca lige?

Devojka iz naše priče je knjigu i šivaću mašinu ostavila po strani i zaigrala, ispostaviće se, dobitnu kombinaciju. Zabezeknuti muški čitaoci tada uglednog lista su sigurno mislili da ih neko zafrkava kada su konačni rezultati ankete objavljeni 18. 11. 1930. godine, jer, Bože moj, zar žena da nosi pobedničke čakšire u muškoj kući zvanoj fudbalska prognoza (u ovom slučaju anketa)? Ali, Radase usudila i pobedila! Od 8.090 odgovora na prvo pitanje, najviše njih je imalo poverenja u splitski Hajduk (3.101 učesnik), a najmanje u zagrebačku Konkordiju (samo 765). Međutim, David je pobedio Golijata, pa su Zeleni na kraju sezone podigli pehar.

Iz kuće u Moravskoj br. 7 u redakciju je stiglo pismo sa potpisom Radmile Glišić, navijačice Jugoslavije, u kom je pisao sledeći poredak na kraju sezone: 1. Konkordija (Zagreb) 2. Jugoslavija (Beograd) 3. Hajduk (Split) 4. BSK (Beograd) 5. Slavija (Sarajevo) 6. Slavija (Osijek).

TABELA I LISTA STRELACA
I bi tako ...
Mlada dama je nastavila da briljila i u vezi pitanja br.2, pa je predvidela da će razlika između prvoplasiranog i drugoplasiranog biti onoliko koliko je je prstiju potrebno da bi se pokazao simbol pobede. Naravno, njeni ljubimci su baš toliko zaostali za Hrvatima (15-13). Da li je imaladojavu - ne znamo, ali je pogodila strogi centar!

Kako je umesto na pijacama i razgledanju radnji sa štofovima svoje vreme provodila na stadionu, niz prognozerskih bisera je zaokružila i tačnim odgovor na treće pitanje, doduše malo nepreciznim. Na papiru koji su zaposleni u sportskoj rubrici vremena izvukli iz njene koverte pisalo je: "najbolji strelac: Pavelić (Konkordija)". Ne, ne, nije u pitanju Pavelić na kog ste prvo pomislili, već su u pitanju braća Ivan i Radovan, mada im se otac zvao Ante. Iako nije navela na koga od njih dvojice misli, odgovor joj je priznat kao tačan, jer je Ivan zauzeo prvo mesta na listi golgetera sezone.
Prva nagrada za ovo majstortsvo je iznosila 500 dinara - ima li neki ekonmista da kaže koliko bi to bilo danas? - dok druga i treća nisu dodeljenje, jer niko sem nje nije bio ni blizu u svojim predviđanjima, pa je redakcija odlučila da taj "utešni" novac potroši na kupovinu opreme prvaku juniorske lige. Kada su joj novinari zakucali na vrata, nije bila iznenađenja saznanjem da je osvojila prvu nagradu, jer je, kako im je rekla, redovno pratila fudbalska dešavanja na terenima Jugoslavije, da je teška srca ispred svoje Jugoslavije stavila Konkordiju, a na treće pitanje je tačno odgovorila: "Ja sam Konkordiju više puta gledala kako igra, pa mi se uvek činilo da je Pavelić njihov najprodorniji igrač..."

Kladionice su se pojavile kasnije, mnogo je vode proteklo Dunavom i Savom pre no što su naučili ljudi šta su kvote ili prelazi, ali uvek su voleli da se prognoziranjem odmere u poznavanju fudbalske igre. Razlika između ove i svih drugih čaršijskih priča o budućem šampionu u tome je što je podvig Radmile Glišić zabeležen u Vremenu pa ga možda možemo nazvati i prvim dobitnim fudbalskim tiketom u Srbiji.
Ili neko ima raniji?

Pišu: Nebojša Jakovljević, Dragan Stojić;
Detaljne podatke o istoriji fudbala na prostorima bivše Jugoslavije između dva svetska rata možete
pronaći na sajtu exyufudbal.in.rs


 
Nazad
Vrh