Spisak otkupnih mesta i cena

Upravo to, ima mnogo sitnih a bogami i gradiranih, doduše imaju od jedne do tri crtice od grada, nisu skroz ubivene ali eto....
 
Tako je bilo kod mene prošle godine a ove nema ni za jelo na 30 ari.Imate li neki broj telefona na koji se mogu informisati o trenutnim cenama na otkupnim mestima u vašem kraju

- - - - - - - - - -

Trule li tu gde su udarene od grada?pošto je grad bio baš pred berbu verujem da nisu prskane od trulezi zbog karence
 
Trule gde je jak udarac bio, ovo gde ima crna crtica ili tačka ne trule a možda će kasnije ne znam....ja sam zato prskao Signumom i danas tačno ističe 14 dana a taman nisam brao :) našao sam jednu trulu u potencijalnih 500 kila
 
Poslednja izmena:
ajde uslikaj nam gajbicu kad pocnes da beres da vidimo kako ti izgledaju kajsije. Meni su kajsije tek prva godina i imalo je 30 plodova na 800 kajsija, cisto da vidim da su kajsije :) Pisi koju si cenu ostvario
 
Poslednja izmena od urednika:
Imaš sliku gore toh sitnih, ali slika kao slika ne vidi se lepo....sitne, nema šta da ti slima, imaš i u temi Kajsija video pa pogledaj.

Nisi mi odgovorio na privatnu poruku, možemo li nekako da spojimo tvog druga i mog poznanika iz ZR da i on proba da proda kajsije?
 
Jutros prodata Čačanska rana 55 din kjsija 45 din a nektarina u fulu 200 -250 grama(galdezi) 25 -30 din i ostala neprodata
 
Кајсија у Бегаљици 50,00 Дин. ал' је проблем што нема амбалаже. Несташица гајбица којима је иначе цена 38,00. Накупци траже да се пакује искључиво у плитким, новим гајбицама.
 
Koja sorta, koja krupnoća i čistoća? Na otkupu ili nakupci?

U Vinči 40 do 45, može i malo sitnija i sa ponekim oštećenjem nije problem, samo da nije meka tj zrela, kad je stisneš ako je namekana - gotovo.

Ambalaža je takođe veliki problem, može u 8icama a može i u 6icama, samo malo rukom poravnate, ne mora da se slaže. Kod Rajka jedino imaju gajbice, daje nama meštanima bez da platimo al da mu donesemo robu ali kažem problem je sa nestašicama, ne znaš kad će da stignu, totalni haos, robe kolko oćeš.

 
U Vinči su isto očajni zbog 40 dinara, a svaki dan dovoze po pun traktor, dok prošle godine baš i nije bilo tako.

Gledam po sebi, ove godine ću uzeti više nego prethodnih po jedinici površine, stablu kako god gledamo, iako je cena skoro duplo niža od prethodne.

Na nekih 25 stabala starih 6-8 godina sam do sada nabrao 700 kilograma solidno krupnih kajsija, bilo je i ekstremno krupnih, a ostalo mi je još barem 400, kad ih pogledam stabla iza sebe, izgledaju kao da nisam ni brao.

Slažem se da ima i dosta više posla, na veće površine ide i trošak više dnevnica, ali mislim da će profit na kraju biti isti kao da je manje rodilo a veća cena.

Tako je kod mene. Na mnogim mestima izgleda ni nema otkup, ako se o tome radi onda OK, ali ko živi u okolini Vinče po meni nema pravo da se žali.
 
У Бегаљици је откуп конзумне кајсије при крају. Сад се откупљује индустријска за "Нектар" по цени од 20 Дин. (бресква и даље 6 Дин.) без обзира на квалитет, само да нема трулих. Понуда је толика да откупљивачи не могу да набаве довољан број гајби па је општа нервоза. Скромно креће шљива па ћемо видети цене.
 
Nazad
Vrh