Sorta maline - Fertodi zamatos

Ako vilamet kilać nije izmrzao nebi trebalo ni on. Mene bi vise brinuli pupoljci na stablu nego to unutra.
 
Ako vilamet kilać nije izmrzao nebi trebalo ni on. Mene bi vise brinuli pupoljci na stablu nego to unutra.
Пре сат времена сам оченуо ноктом пет пупољака на три различита ластара. Измрзла је само спољна опна пупољка која се сасушила и која и даље покрива пупољак. Унутра је зелен пупољак дужина 2 милиметра што је јасан знак да је све у реду.
 
Poceo neko sa vezivanjem. Zakacio pre par dana na 2 kukice i dve zice. 5-6 lastara u metru sasvim dovoljno.
 
Jesenas sam posadio malinu fertodi. Da li trebam stabla koja vire iz zemlje da skratim do zemlje?
 
Ја сам све повезао. Лист само што се није отворио. Имам у понуди још 4000 контејнерских садница.
 
Da li je nekom krenuo da izlazi fertodi iz zemlje? Meni jos nije pa se brinem. Upitanju je ovogodisnji zasad

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
U starim zasadima odavno niču, a za nove je još rano. Potrebno je da se zemlja zagreje kako bi se klijanje aktiviralo.

Uzgred, napisao bih da je kod mene Fertodi prošao bez ikakvih posledica od mraza i nema suvih lastara, što se nažalost za Vilamet ne može reći.
Kupina Loch Ness takođe nema izmrzlih lastara.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je nov zasad i poceo je da izbija ima par komada od 200 koliko sam posadio jesenas, ali tek ocekujem da krene.
 
Da li je nekom krenuo da izlazi fertodi iz zemlje? Meni jos nije pa se brinem. Upitanju je ovogodisnji zasad

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
pokušajnekomalatkomdaobradišzemljuokonekolikosadnica,moždasudubokoposađene.Akovidišdasukrenuliilijetvrdapokoricamorašgrabuljamametalnimdarazbijašto.Aakojedubokoposađenomorašdaskinešslojzemlje.neradimiespacenatastaturi,neznamzašto.
 
pokušajnekomalatkomdaobradišzemljuokonekolikosadnica,moždasudubokoposađene.Akovidišdasukrenuliilijetvrdapokoricamorašgrabuljamametalnimdarazbijašto.Aakojedubokoposađenomorašdaskinešslojzemlje.neradimiespacenatastaturi,neznamzašto.

To se desava i meni :)

Kada ti se istripuje tako, uzmi ukucaj jednu rec, slovo (nebitno) i udari enter... Onda ces moci da kucas normalno u sledecem redu, a ono iznad obrisi ;)
 
Dajte neku informaciju kako Fertodi trpi ove nedace........

Vidim Bosanci ga hvale......kazu da je bolje odoleo ovom snegu od Vilameta....
 
Nazad
Vrh