Sorta maline - Fertodi zamatos

Učlanjen(a)
9 Jun 2015
Poruka
385
Ako vilamet kilać nije izmrzao nebi trebalo ni on. Mene bi vise brinuli pupoljci na stablu nego to unutra.

Dragpre

Član
Učlanjen(a)
7 Sep 2015
Poruka
49
Ako vilamet kilać nije izmrzao nebi trebalo ni on. Mene bi vise brinuli pupoljci na stablu nego to unutra.
Пре сат времена сам оченуо ноктом пет пупољака на три различита ластара. Измрзла је само спољна опна пупољка која се сасушила и која и даље покрива пупољак. Унутра је зелен пупољак дужина 2 милиметра што је јасан знак да је све у реду.

Učlanjen(a)
9 Jun 2015
Poruka
385
Poceo neko sa vezivanjem. Zakacio pre par dana na 2 kukice i dve zice. 5-6 lastara u metru sasvim dovoljno.

Valda

Član
Učlanjen(a)
8 Okt 2015
Poruka
36
Jesenas sam posadio malinu fertodi. Da li trebam stabla koja vire iz zemlje da skratim do zemlje?

Dragpre

Član
Učlanjen(a)
7 Sep 2015
Poruka
49
Ја сам све повезао. Лист само што се није отворио. Имам у понуди још 4000 контејнерских садница.

Valda

Član
Učlanjen(a)
8 Okt 2015
Poruka
36
Da li je nekom krenuo da izlazi fertodi iz zemlje? Meni jos nije pa se brinem. Upitanju je ovogodisnji zasad

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

đađo74

Član
Učlanjen(a)
17 Jun 2014
Poruka
3.063
Prijepolje, Zlatiborski okrug , jugozapadna Srbija
U starim zasadima odavno niču, a za nove je još rano. Potrebno je da se zemlja zagreje kako bi se klijanje aktiviralo.

Uzgred, napisao bih da je kod mene Fertodi prošao bez ikakvih posledica od mraza i nema suvih lastara, što se nažalost za Vilamet ne može reći.
Kupina Loch Ness takođe nema izmrzlih lastara.

Poslednja izmena:

Rasa1203

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Maj 2016
Poruka
25
Kod mene je nov zasad i poceo je da izbija ima par komada od 200 koliko sam posadio jesenas, ali tek ocekujem da krene.

Dragpre

Član
Učlanjen(a)
7 Sep 2015
Poruka
49
Da li je nekom krenuo da izlazi fertodi iz zemlje? Meni jos nije pa se brinem. Upitanju je ovogodisnji zasad

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
pokušajnekomalatkomdaobradišzemljuokonekolikosadnica,moždasudubokoposađene.Akovidišdasukrenuliilijetvrdapokoricamorašgrabuljamametalnimdarazbijašto.Aakojedubokoposađenomorašdaskinešslojzemlje.neradimiespacenatastaturi,neznamzašto.

Proximus

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2017
Poruka
1.944
pokušajnekomalatkomdaobradišzemljuokonekolikosadnica,moždasudubokoposađene.Akovidišdasukrenuliilijetvrdapokoricamorašgrabuljamametalnimdarazbijašto.Aakojedubokoposađenomorašdaskinešslojzemlje.neradimiespacenatastaturi,neznamzašto.
To se desava i meni :)

Kada ti se istripuje tako, uzmi ukucaj jednu rec, slovo (nebitno) i udari enter... Onda ces moci da kucas normalno u sledecem redu, a ono iznad obrisi ;)

MilosKV

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Nov 2016
Poruka
10
Dajte neku informaciju kako Fertodi trpi ove nedace........

Vidim Bosanci ga hvale......kazu da je bolje odoleo ovom snegu od Vilameta....

Vrh