Soja 2024









Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Ove slike su iz naseg atara. Verovatno si dobio od Mindjusara.


Mi otisli na more i posle jedne prespavane noci se vratili kuci. Preko noci su se pojavile gusenice i prave uzasno sranje. Samo nikome nije jasno odakle gusenice kada nije bilo leptira. A sto je najgore jos uvek nismo pronasli insekticid koji deluje na njih. Isprobano do sada 4-5 aktivnih materija. Probali smo i duplu dozu i ne jebu ni 5 posto. Nisu gusenice od Admirala. Ubusuju se u mahune i tu nema zrna a jedu i listove.

Ovakve soje imamo i na kraju nista necemo imati. Ima parcela gde je svaka mahuna probusena.

nO3dvMj.jpeg


KzJ6Ytb.jpeg
 
Poslednja izmena:
Jeste, mindjušar mi poslao. Pitao jel ima toga kod nas... Reko za sad nema...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Aj pišite koja AM ih radi kad saznate.
Ja sam juče obišao Janošički atar nisam primetuo.
Cici Bio sam i na tvoju i moju poredAtile nisam orimetio, mada nisam bap nešro detaljno ulazio.
 
Ja u toj parceli pored tebe imam a ima i Atila. Udji u soju i gledaj mahune, videces da su probusene. Gusenice se tesko primecuju. Najlakse je da jaaako protreses soju i onda padaju na zemlju. Nisam jos naisao na parcelu u kojoj ih nema. Ima gde ih ima malo pa je to zanemarljivo ali ima gde je katastrofa.
 
Kad sam prskao sirak prvom polovinom jula.meseca primetio sam leptira da leti ali nije ga bilo nešto puno
 
Nebitna sorta kod nas sve soje napadnute. Najveci je napad na onim kasnije posejanim. Nocas sam radio postrne setve listovi izbuseni ko sito i svaka mahuna probusena.

Slika jednog traktora koji je bio u soji da prska

gUn1q2W.jpeg
prijasnjih godina kad je bilo uočavane su kod nas samo na kasnijim sortama (1 i dalje) i kasnijim rokovima sjetve...
ja sam jučer i prekjučer gledao, neke probao i tresti i u svojoj postrnoj nisam ništa primjetio....(osim miševa)
 
Nazad
Vrh