Soja 2024

Kod nas 000 grupa koja je sijana pocetkom 4.mj curila 15 meteri. Nitko u ataru nece imati visee pd 12 13 ove normalne grupe zrenja. A mnogi ce imati i 500 600 kg po jutru
 
Kraljica setva kraj marta,steta sto je nisam sejao pocetkom marta,bila bi bolja puno.Vidim ima neke potpuno suve,ne mnogo,to je valjda grinje ili sta vec.Ima nekih mahuna,dobro i izdrzava do sad.Zadnja slika je od prosle godine,ista parcela samo drugi deo,18.08 je slikano bese.









 
Isto sam i ja razmisljao kada je Slavko napisao da su skidali soju iz februarske setve. Sejao sam krajem marta, a njive spremio u februaru i cekao. Mogao sam ranije, mozda bi uhvatila jos neko zrno. Al jbg, ko je mogao da zna...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
@Mr.Paor Eh kad bi bilo,sve preko 2t bi bilo odlicno za ovakvu godinu.
Gledam sad detalje za tu parcelu unazad par godina, 2022 godine sam imao oko 1500kg/ha ,to je i najlosiji prinos od kako je sejem od 2019-te.Ali te 2022 godine je bilo bas malo padavina,u neke slabije delove atara kukuruza nije ni bilo,moglo se tarupirati.Ove godine je bilo nesto vise padavina do tog jula meseca plus dosta ranija setva,pa se nadam i da ce biti vise od tih 1500kg,ali ne zna se nista dok ne udje kombajn u njive.Ova godina definitvno je samo za ozime useve i eventualno suncokret,tj kod nas,za moj region.
 
@Mr.Paor Eh kad bi bilo,sve preko 2t bi bilo odlicno za ovakvu godinu.
Gledam sad detalje za tu parcelu unazad par godina, 2022 godine sam imao oko 1500kg/ha ,to je i najlosiji prinos od kako je sejem od 2019-te.Ali te 2022 godine je bilo bas malo padavina,u neke slabije delove atara kukuruza nije ni bilo,moglo se tarupirati.Ove godine je bilo nesto vise padavina do tog jula meseca plus dosta ranija setva,pa se nadam i da ce biti vise od tih 1500kg,ali ne zna se nista dok ne udje kombajn u njive.Ova godina definitvno je samo za ozime useve i eventualno suncokret,tj kod nas,za moj region.
Kod nas godina za prskanje totalom. Nizašta drugo...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Nazad
Vrh