Soja 2023

Focus ultra sa sitnin kapima, 2 litre po ha i ako niie prehladno treba odradit kako spada ali treba isto tako, 17 18 dana ostavit da rizom upije kako spada
 
Da li je neko jeo edamame (zelenu kuvanu soju)? Ne izlazi mi u pretrazi da je neko pisao. Koleginica je probala u inostranstvu i samo o tome prica. Nije znala ni kako se zove, pa nadjoh na netu da se i kod nas prodaje smrznuto.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Sta vam se bolje pokazalo na crno u soji Max51 ili Sencor plus ? Dobar mi je bio Sencor do sada ali razmisljam da probam Max. Cini mi se da izadje jeftinije
 
Max,ali ne iapod 120 gr po ha,mozes da kombinujes max 51 i neli metribuzin,sa dodatkom nekog S Metolahlora

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Možda je malo jeftiniji ali mi se čini da su se neki žalili da u sušnom periodu ostane malo u zemlji pa ako ideš posle pšenicu, hoće da zeza.
 
uzeo danas Hogar klijavost 89 energija 90 na 5mm selektovan 165 sa PDV kg.
 
uzeo danas Hogar klijavost 89 energija 90 na 5mm selektovan 165 sa PDV kg.
Ovo energija-klijavost je verovatno obratno, još nisam video seme sa većom energijom od konačne klijavosti.
A što se tiče semena soje neka vam je bog u pomoći, ja sam uzeo neki džak rwa kraljice za mog koperanta i posejao u one moje kutije i razočarenje (a i razočarenje je opšti izgled samog semena), od 50 biljaka 24 poniklo, ništa ide u PSS na kontrolu pa će vidimo koga će da vijamo.

Kontrolišite semena bez obzira dal je original ili kućna radinost makar da znate koliko povećati gustinu.
 
Ja radim simulaciju njivskih uslova (sejem u kutije sa zemljom i pratim nicanje i koliko nikne i za koje vreme), to naklijavanje ima idealne uslove a ovde se seme (klica ) bori da izađe.Imam terasu (velika površina stakla) dobru za te stvari gde se greje i temperatura bude 20-22c a noću se ohladi (ne grejem celu noć) u zavisnosti od spoljne temperature lupam 8-15c.
 
Gledam danas na YouTube rszmislja se odavno da se glavni grad Rusije premesti negde u Sibir.
Pa dalje kazu da pored sto su opredeljeni na veci saradnju sa istočnim zemljama ,klimatske promene u narednih x ili xy godina dovesce do toga da centar poljoprivrede bude Sibir .
E sad tema ja soja.
Sta mi da ocdkujemo od useva a kamoli soje u godinama koje su sa takvim deficitima padavina.
Situacija ide na toplije i susnije 'bojim se da soja ne bude ovde ugasena kultura.
Postavicu link
 
Drugar dao na analizu pretprošlogodišnje seme i rezltat koji je dobio je energija 83% i klijavost 92%.
 
Дукеј да ли планира другар да сеје ту соју Занима ме пошто и ја због лошег плеснивог семена 2022 године би исто посејо семе из 2021
 
Rubin je raniji, a koliko ne znam tačno, zavisno od godine do godine, ali rekao bih nekih 7-10 dana.
 
Ne znam šta će uraditi. Ja sam ga savetovao da seje samo friško seme. Ali prošla godina je izuzetak jer je soja uglavnom bila očajna, tako da je tu teško biti pametan.
 
Незнам ни ја сам али оно из искуства мислим да и 25 посто да не никне гранањем код соје се то и не примети а да плаћам 11000 по јутру није уопште нормално кода кукуруз а где је хемија и нек роди опет 3 метра
 
Ja sam sejao soju na razmak od 4,1 cm u redu i na 8 cm u redu na 50 cm medjuredno. U godini kada sam to probao skoro da nije bilo razlike u prinosu u zavisnosti od gustine setve. Biljke sejane na veci razmak su bile jače,sa više bočnih grana i krupnijim zrnima od one sejane na manji razmak. Ovo sam napisao samo da bi ljudi znali da moze taj "normalan" razmak soje da se prepolovi i da ona opet bude dobra. Na žalost,kod mene soje ove godine neće biti na njivama,moraće nešto jako da se promeni da bih ponovo počeo da je sejem.
 
Nazad
Vrh