Soja 2022

Аполо, биће зрео за неких 15так дана, а нажалост нема шта ту да се врши...иначе соје су нам у селу готове све...сем једне њиве са Паладором који је зелен и има махуна, а ако падне киша за 5-6 дана а јављају неку, ето њега налиће све што има...Ове ране сорте су гадно подбациле...

IMG-20220803-105120.jpg
 
Znači Galicije da ćeš ipak sa kombajnom doći u Mačvu da radiš usluge jer kod tebe neće ni trebati.
 
I ja sam moju prskao od grinja, a izgleda da nije bilo potrebe ali kad sam jednom otišao da pogledam njivu, sa jednog kraja puta bila lepa i zelena, kao i sa drugog, a u sredini se počeli pojavljivati krugovi sa suvim liskama. Gledao ovako ćorav, ništa nisam primetio i da joj pomognem, ipak prelomim, odem i oprskam. Posle se ti krugovi prošiili i pokazali u stvari kakava je struktura i kvalitet zemljišta na toj parceli. Bolje od same analize i uzorkovanja. Mislio da tu na jesen pred sejanje pšenice pojačam sa NPK đubrivom ali kakva je godina, nema ništa od toga. Verovatno samo kupovno seme.
 
Da se malo nasalimo u ovo tesko vreme....

Navodnjavana parcela na okucnici od nekih 7-8 ari.
Gorstak
Setva 14.04.2022.
Visina 160cm
Prve mahune na visini od 20-25cm
Mogucnost hodanja izmedju izmedju redova: NE

Agrotehnika
Mineralno djubrivo 0 kg
Posle setve bunarska voda, zatim vestacka kisa, izmedju prve i trece troliske opet vestacka kisa, zatim u kasnijim fazama porasta, dobio je opet kisu iz mog bunara. Nekada predvece je dobio malo orosavanje da lepse spava u toku noci.


https://postimages.org/]

1.jpg
[/URL]

2.jpg
[/URL]

3.jpg
[/URL]

4.jpg
[/URL]

5.jpg
[/URL]

7.jpg
[/URL][/url]
 
Ta sjetva u maju je pogubna za zivce ko god malo misli na svoju buducnost u poljoprivredi..Svi posijali a ja nisam vec neki drugi put prskaju a ti sijes.Jedino ako uljanu ne poores zato sto je losa pa onda soja u maju.Imam ja takve i jos fino cvate i sad jedna dvije kise i bolje ce biti nego ona sijana 15.04...ali treba imati zivce za to...
 
Komšo, ako iduće nedelje padne neka kiša, ovde će biti lepog roda. Ovo neće moći ni tvoja nova vaga da izmeri. ;)
 
Nazad
Vrh