Soja 2022

Lose se vidi na slici, nesto mi je zeznulo u rezoluciji. Da ne diram, ni prskanje, nista?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ja sam moj Apolo juce ospartao Po drugo put mada nije bilo trave I to je to za ovu godinu. Inace je kao I ovaj tvoj,nekako ostao nizak,cveta I'ma u 3-4 sprata....
 
Kolike su neke normalne doze Savazona da unisti ambroziju a da ne osteti soju? Isao sam 1.2l po hektaru i slabo je uspio.
 
Dana's sam obisao soju I vidim da naocigled svakog Dana raste. Jos malo pa ce sklopiti redove sejane na 70. Lepo cveta e sada Da li I u kojoj Meri soji smetaju ove visoke temp. Za oprasivanje?
PS: citao sam skoro da je SOJA medila jako ove godine pa su je pcele Rado posecivale. Naravno neko je prskao insekticidom pa je bilo uginuca pcela. Mozda ce se uskoro Ici u tom pravcu TJ.da se selekcijom stvore medonosniji hibridi kojima ce pcele povecavati procenat oplodnje. Znam da ce svi graknuti da ona Dobro zametne ali da joj treba samo kise' I kise' da nalije...
 
Do kada se može prskati sirak u soji? Ima malog sirka dosta, pa bih da očistim to, ako može.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Pisao sam u temi o herbicidima za soju. Prskan sirak (totem), pa posle fusilade 0,85 lit/kj, a sirak se obraduje kao da je dobio foliarnu prihranu... (Juce sam bio, a pre nedelju dana je prakana parcela).
 
Ove godine primecujem sva hemija sto je koriscena sa sirak nesto slabo radi.Prskano pre mesec dana stoji tako pozutelo I zavenulo ali ne odumire.Svi redom ti preparati su postali uzas jedan...
 
Bio danas da obiđem Apolo i primetim 2-3 kruga u sredini njive da je malo čudniji list. Priđem bčiže i vidim da se malo prevrnuo i da ima braonkaste fleke,tačkice po njemu. Prevučem prstom ono sve isto , ne briše se, ne nestaje, jel to već neka bolest krenula?
 
Ja bih trebao po treci put, ali ne mogu vise da udjem u soju... Vec pre nedelju dana je poceo traktor da cepka list... 🤔
 
Obratite paznju na grinje. Zastitar mi rece da je na mojoj soji uocio prve grinje ove godine. Donosili su mu ljudi sa slicnim simptomima do sad ali ih nije nigdje uocio. Tako da danas ide tretman. Insekticid+ akaricid
 
Je l' ovo neka bolest? Ima baš velike soje, jake zelene boje a ima i ovakve žućkaste kao na fotkama.
df1e6cec0df4f1b6dee7a83fcea13faa.jpg
092ec9aaaeb80744126dacfd20695127.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh