Soja 2022

Hemije. Da li je bolje prskati ujutro ili uveče? Gledam da padne temperatura ispod 25, ali što više razmišljam, sve manje znam :D

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Moja preporuka ili megafol ili biofor eho,mada bilo koji preparat koji sadrzi amino kiseline a ima ih gomila, rade posao.Licno ova dva preparata koristim i rade posao...
 
Pisano je sto puta ,trazi u temi soja 2021 ili herbicidi u soji ,koristi brzu pretragu ,kljucne reci.Pisano je da je pozeljno sacekati predvece sto kasnije da zatvori cvetove kao ,a opet ako ima rose ,mozda bolje ranije ...Ako nemas susu nemas ni brige,ja ne bi mislio mnogo kad da prskam ako je soje bez stresa od nedostatka vlage.
@Fanatx Ako je stres od suse mozes prskati cime hoces,nema pomoci.
 
Pisano je sto puta ,trazi u temi soja 2021 ili herbicidi u soji ,koristi brzu pretragu ,kljucne reci.Pisano je da je pozeljno sacekati predvece sto kasnije da zatvori cvetove kao ,a opet ako ima rose ,mozda bolje ranije ...Ako nemas susu nemas ni brige,ja ne bi mislio mnogo kad da prskam ako je soje bez stresa od nedostatka vlage.
@Fanatx Ako je stres od suse mozes prskati cime hoces,nema pomoci.
Ne slazem se ali verovatno delimo drugačija iskustva,dok god ima zelene mase nije uzalud jer jedan oblak moze da naleti i napravi bitnu razliku na parcelama koje su tretirane i kojima nisu,a čovek već ulazi u soju sa prskalicom i mislim da je veći gubitak da ne odradi amino tretman nego da odradi,čak i da je stres uslovljen sušom nije uzalud.Pozdrav
 
Pitao danas u apoteci za plamenjaču, Ridomil gold 3.000 L, a ide 2,5 L na hektar, izađe skupo baš.
 
Или чист природан органски рецепт млеко и сода бикарбона размутити у воду и опрскати.
 
Iz obilaska danas.
7e1c6708fddecfb8c4c06d1de4aad82d.jpg


Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Fertilider gold ti je bor i molibden u obliku aminokiselina. Sluzi za bolju oplodnju i cvetanje i revitalizaciju biljke u stresnim uslovima ako ti se daju novci.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Taj zec će biti odličan za paprikaš :D
Išao sam u obilazak soje, i vidim na jednoj parceli da raste sirak između redova, nema ga mnogo, i nije velik, ali dovoljno da me nervira.
Ne bih prskao, ali bih možda špartao. Da li je pametno špartati to? Otprilike je do 20cm visok sirak. Nemam slika jer sam se iznervirao kada sam video sirak :D

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ja ću kod mene oprskati, mislim da ga ne bi resio špartačem, tvrdo je

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh