Soja 2022

Ja ću verovatno na nekim parcelama morati da odradim grinje...
 
Ako već sad treba prskati od grinja, šta će biti u Julu i Avgustu, kad krenu oni veliki napadi ostalih gamadi?
Ranije je repa bila sinonim za puno tretmana u ratarstvu, a sad pšenica i ostale kulture polako peuzimaju vrh liste.
 
Do sad sam je prskao 6 puta. Ako budem radio grinje to će biti 7 prskanje...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Auuu, ispada da svake nedelje treba ući u nju sa prskalicom... Ne mislim na tebe lično Mixer, nego inače...
 
Prva slika od ove godine 16.06 ,druga slika od prosle godine 27.06 ,ista parcela.Kako ce izgledati za desetak dana,nzm ,vec se negde suse donji listovi,azotofiksacije skoro da nema nista zbog jeb... suse.

https://postimg.cc/NLSNq4Dk]
20210627-154353.jpg
[/URL][/url]
 
Параћинац, овде ни игла нема где да падне, да није то сејано житном сејалицом на 12 цм?
 
Pelikan gura opasno dobro. Brže napreduje od valjevke...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Sa leptirima i gusenicama još nije alarmatno. Ali od ovih napasti moram prskati par parcela...















Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja sam danas špartao Wendy i Kraljicu (tu sam prvo prskao uskolisni korov pa sad nakon dve nedelje ide paranje), nisam primetio gusenice.
Što se tiče same soje, ništa naročito, žeđuje, ova na slici (Wendy) mi je najbolja od ovih prvo prskanih pa potom špartanih. Za nijansu bolje mi izgleda Rubin kod koga je prvo išlo špartanje, pa naknadno prskanje od uskolisnih korova.

IMG-20220618-124148.jpg
 
Mixer, jel su to neke vaši, sa čime misliš prskati?
Ima po malo od svega od tih sitnih gamadi. Ima vašiju, grinja, paukova i ovo žuto duguljasto je tripsi. Hemija stiže u ponedeljak pa ću videti sa čime ću prskati.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh