Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dugo sam sejao veneru, pa po nagovoru posejao Fantast - muka živa.
Dogodine samo Savu.
 
Kod nas je baš suprotno.
U sušnoj 2017. najbolje je podneo sušu.
Sava je dala 1200 kg/kj. a Apolo 1800 kg/kj.
Edit- te godine mahune Save su pucale k'o kokice,dok Apolo ne.
 
Poslednja izmena:
Nijednoj to nije sortna osobina jedino se Valjevka u nešto manjem sklopu bolje grana od pomenutih.
 
Sava mi se jedne godine ekstra razgranala. Bilo je lose seme, cak i 15ak do 20 cm razmaka izmedju biljaka na pojedinim mestima, katastrofa sklop, dvoumio sam se da li da je presejem. Prinos je bio kao i kod ostalih u tom delu atara.
 
Краљица и Белга једно јутро сам скинуо пре 20ак дана јест да је влага била 19,8 али веровали или не није се отворила да не верује човек...1600кг на то јутро.
 
Kisno je bilo samo zadnje 2 , ajde 3 godine , bilo je susa i kod nas i te kako , 17.,15. 12.,11 godine ...
Grunt nece se soja nikad otvarati ako nije jace sunce.
 
Soja (manje više koja sorta) će se granati ako joj pogoduju vremenski uslovi tipa redovne kiše, zemlja u kondiciji (nađubrena) a ponajviše ako je ređi sklop.
Branko što se tiče apola kao što reče kolega LJuša i kod mene apolo bio bolji u suši od save ali ti posej za probu malo apola pored save, šta znaš možda na vašem terenu neće biti tako, kod nas je sava uglavnom završila i hvala joj. Nemoj da te razočara opšti izgled apola tokom vegetacije a ponaročito kad uzri pošto izgleda mali i nije robustan ali nacuri.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ostavio Pelikan za seme i iselktirao i metuo u Dzambo vrece.Opasno dobra soja,bar kod mene se pokazala,200kg vise od Wendy,ranije se kosi 10 dana i to bas lako,kombajn samo suska,lepo krupno zrno
image1-16.jpg

image0-30.jpg
 
Nikola jel ova na 50 ili 70? Imao moj prijatelj ogled isto Pelikan razvalio.ostavio sve za seme,možda se i ogrebem za koji lanac.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh