Soja 2020

Моје мишљење, за мој терен искључиво рана сетва свих пролећних култура, а то значи ако време дозволи до 15 априла мора бити све готово...

Често на мом терену кише небуде после 15 јула... Па тако до краја октобра...

А то за соју значи капут....

У Крчедину се сеје између 10 и 20 кј соје, од тога сам ја највећи произвођач са 5 до 10 кј годишње.

Приносе имам, какве су и године, од 13 до 22 метера по кј... Сорте које сам сејао су Балкан, Сава и Аполо...

Ове соје су ми интересантне, зато што по причи Перице Грујина, долази до 15, 20 августа, таман пре сунцокрета и кукуруза...
 
I za moj teren vazi da setva u optimalnom roku daje bolje rezultate nego kasna,skoro svi odustali od te prakse. Jedan kolega ponovo poceo prosle godine i imao iz raznih vremenskih perioda, malo su veci razmaci zbog kise bili. Imao je pocetak aprila, sredinu i kraj aprila pa je pauza bila zbog kise pa polovina maja. Najbolje bile soje iz prva dva roka dok sredina maja dala nepunih 1100 kila.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne treba niko da ti priča bajke i ubeđuje u iste.Ako za tolike godine kroz radno iskustvo nisi video šta je soja i kako se ponaša u tvom ataru na raznim lokalitetima onda ne treba ni da je seješ.
 
@ shale
Drzi se ti bolje kukuruza i one cenjene semenske kuce 😋 i bolje odustani od soje ako verujes doticnom g-dinu!

Проблем је код нас кукуруз у монокултури, чак и кад сејемо на другу годину оће да пропада...
Сунцокрета неидем више од 20% у плодоред, па ми тако соја дође интересантна.

Што се тиче дотичног господина изузетну сарадњу имам са њим, е сад негова је несрећа што је радио у семенској кући (квс) која на мом терену се лоше показала.
 
Danas išao u N.Sad u distributivni centar NS-seme i uzeo soju - Kraljica 125 kila.Trebalo bi da posejem 1,4 ha na 70cm x 3,2 cm. Valda će biti dosta.
Cena 89 dinara + nitragin. Pitam devojku za kasom da nije slučajno GMO seme, gleda ona mene u belo.
 
Danas u Bimalu postavili uslove za ugovaramje proizvodnje soje i suncokreta za 2020.
Najniza zagarantovana cijena soje je 600km po toni a suncokreta 700km tona . Stim da suncokret mora biti visokooleoni kako se vec kaze.
 
Nazad
Vrh