Soja 2020

I zbog toga a i pobegne zegi,bar obezbedi prvi deo mauna,sigurica...Npr kod mene je Pelikan 5x bolji od Wendy,a sejano u isti dan,dobro videcemo jos kad predje vagu,ali ako ovako nastavi(Pelikan) dogodine ide sav u proizvodnju.
 
Pelikan sam i ja hteo da probam ali gospoda nisu hteli isporučiti manju količinu...
 
Pelikan je raniji od Wendy, pa možda zato u ovom trenutku izgleda bolje.
 
Samo da jos jedno 20 l dobije sada skoro pa ce se na kraju videti.
Ja sejem dugo godina soju i probao sam sve i svasta, zadnjih 2 god. sejem Wendy i kako se pokazala je iznad svake druge.
Na kraju krajeva svako neka radi po svome, pa ako zeli sebi ogled moze lako da ga uradi.
 
Ja ću sigurno uzeti za seme par kj. U ogledu su sa Pelikanom Dana i Beta i sve tri izgledaju odlično. Trenutno mi i Sinfonija izgleda bolje od Vendi ali i prošle godine je pa je bilo 30%manje na vagi.
Kod nas dugo hvaljeni Trijumf izgleda ide u istoriju. Palador na par mesta pratim isto mi se jako sviđa, trenutno sorta koja najmanje pati od hemije koliko sam primetio. Rubin dosta popularan kod nas trenutno najbujniji ali mi se čini tanak sa mahunama.
Ti su samo moja neka zapažanja ove godine.
 
Ja sam prosle godine pored mnogo save ubacio 8kj wendy. Na oko je sava izgledala mnogo bolje a prinos je na kraju bio 1100-1300 a wendy 1700-1900kg po kj. Wendy je bila niska ali dobro curila. Ove godine oko 80% povrsina wendy pa cemo da vidimo.

A ovako izgleda
c3ea6f61ae0825432cf5a7439ec7f1c2.jpg


5bbc3b238d20747307a21b0fcc368108.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Komšija,da nemaš ti tu u prinosu jednu nulu viška:)
Kod nas je prinos prošle godine bio dosta slabiji nego kod vas a samo desetak km rastojanja ...
Wendy sam izbacio ove godine zbog gusenice(leptira) koja se pojavila prošle godine samo na njoj.
 
Ispravljeno :). Ja sam moju prskao protiv leptira prosle godine. Ove godine na srecu ga nema... bar za sada


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh