Soja 2017

Ja sutra vrsem 6 jutara Save u dve parcele (5+1). Na ovom jednom jutru je stanje očajno, ne očekujem više od 200kg. I to zahvaljujući donjoj polovini parcele, jer na bregu nema ništa.
 
Zamolio bi Mindjusara da vise ne postavlja slike i ne pise vise o tim prinosima iz njegove okoline jer jednostavno ulije strah u kostima poljoprivrednika koji gaje soju!
Unapred se zahvaljujem!:osmeh::ppozdrav:
Ista situacija i kod nas spržena soja samo tako.Već mogu neke da se kose neznam sta cekaju ljudi.

- - - - - - - - - -

Zamolio bi Mindjusara da vise ne postavlja slike i ne pise vise o tim prinosima iz njegove okoline jer jednostavno ulije strah u kostima poljoprivrednika koji gaje soju!
Unapred se zahvaljujem!:osmeh::ppozdrav:
Ista situacija i kod nas spržena soja samo tako.Već mogu neke da se kose neznam sta cekaju ljudi.
 
Batalili smo vrsidbu onih 5+1 jutara. Puno je zelenih stabljika u dolovima tako da mora da se saceka jos par dana. Ovo sto je skinuto mora da se izlopata u prikolici da se osusi. Uradili smo to jedno jutro i prekinuli. Inace soja je gadiluk zivi, skuvana, skvrcena, sva nikakva, a prinos tuga. Sacujem da ima oko 200 kg po jutru.
26dec7774fab0760e07411e9471aee55.jpg
6cac2fab091f7f6c9e764564e3de8b85.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ma nemoj! I ovo je realnost! Mi moramo da se nosimo sa tim prinosima :ppozdrav:
Ovde na forumu se samo rekordi pišu,tako da nemoj da kvariš temu sa par stotinak kg soje...:osmeh:

- - - - - - - - - -

Zamolio bi Mindjusara da vise ne postavlja slike i ne pise vise o tim prinosima iz njegove okoline jer jednostavno ulije strah u kostima poljoprivrednika koji gaje soju!
Unapred se zahvaljujem!:osmeh::ppozdrav:
A ti što kukaš dva meseca svaki dan kako nemaš klipove na kukuruzima...:cvetic:
 
Ovde na forumu se samo rekordi pišu,tako da nemoj da kvariš temu sa par stotinak kg soje...:osmeh:

- - - - - - - - - -


A ti što kukaš dva meseca svaki dan kako nemaš klipove na kukuruzima...:cvetic:

Nikad nisam kukao u ovoj temi!:osmeh: U onoj drugoj o kukuruzu jos i nekako ali ne tako dugo i ne bas svaki dan! :osmeh:Ima vec mesec dana kako sam skroz prestao i podigo ruke od kukuruza!
Soja i suncokret su neka nada da se izvucem!
Ali stvarno nas ubija mindjusar sa tim prinosima!:osmeh::ppozdrav:
 
Nazad
Vrh