Soja 2017

Reglon Forte i njegove zamene mogu slobodno da se koriste za desikaciju, poprska se i nakon par dana opuštena žetva :osmeh:
 
S obzirom koja je trenutno cena stare soje, a lepo odrađena ovogodišnja se može tako progurati za staru, treba razmislititi.
 
Imam ja Didikvat litru jednu (za pola hektara)ako nekome moze pomoci, dacu je u pola cene, tj 1250din:ppozdrav:
 
A jel to sigurno ako poprskas sa totalom soju pa pokaze na gmo? Jer prijatelj ima ambrozije pa planira sa totalom jer ako ostavi tako morace da selektira pre prodaje

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
A jel to sigurno ako poprskas sa totalom soju pa pokaze na gmo? Jer prijatelj ima ambrozije pa planira sa totalom jer ako ostavi tako morace da selektira pre prodaje

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
sigurno je :ppozdrav:
niko neradi analizu na gmo jer je spora i skupa,zato sa onim trakicama traze tragove od glifosava
 
Da to znaci da nije modifikovana ali ima je u tragovima i to je dovoljno da te vrate
 
Pa to nije onda test na gmo nego na glifosat.Po tome bi moglo posejati gmo soju oprskati je sa redovnim herbicidima pusar,oxon i proće kao non-gmo.
 
KO bi još sijao gmo soju pa da ju ne prska totalom , čemu onda ? Ujedno je to i pravedan test jer ujedno dokazuje da gmo soja nije posijana slučajno nego namjerno , jer ako bi neko slučajno dobio sjeme gmo a da nezna , zašto je onda prska totalom .
Gorane to da GMO soja slabije rodi od domaće , bar ova koja se sporadično sijala u našim krajevima je vrlo diskutabilno . Ima jednu oooogromnu prednost a to je da nema stresa od širokolisnih herbicida , total joj ne pravi nikakav stres.
 
KO bi još sijao gmo soju pa da ju ne prska totalom , čemu onda ? Ujedno je to i pravedan test jer ujedno dokazuje da gmo soja nije posijana slučajno nego namjerno , jer ako bi neko slučajno dobio sjeme gmo a da nezna , zašto je onda prska totalom .
Gorane to da GMO soja slabije rodi od domaće , bar ova koja se sporadično sijala u našim krajevima je vrlo diskutabilno . Ima jednu oooogromnu prednost a to je da nema stresa od širokolisnih herbicida , total joj ne pravi nikakav stres.
svasta sam probao u zivotu pa naravno i to da posejem :ppozdrav:
mada,kad malo razmislim mozda je to bila i obicna ali neki pajser je prskao da mu ranije sazri sa glifosavom :sta:
 
Inače kad smo kod soje , većinu sijem kasno namjerno više godina i tu praksu ću i dalje nastaviti . Kasno znači kraj maja čak i početak juna . Evo današnje slike sa dva mjesta a imam i bolje , sijano sam kraj maja i nije zalivana .

20170814_184910_zpsajhs1qba.jpg


20170814_184954_zps3ysed5os.jpg


20170814_185009_zpsugxxxzmb.jpg


20170814_185055_zpsgl82arit.jpg
 
Ja imam jednu njivu koja je dužinom uz leniju. Na njoj je soja. Neko je poprskao totalom leniju i na pojedinim mestima je zakačio moj prvi red. Taj prvi red se delom osušio od tog totala, a ostatak od suše. Tako da sad ne znam gde je dobila totala a gde ne, da eventualno pokosim te delove sa totalom. (Bilo je mahuna pre tog prskanja.)

Hoće li to sad da pokaže taj test na glifosav? Pošto je rod takav da će mnogo jutara stati u jednu prikolicu, pa da mi ne zasere taj jedan red čitavu soju.
 
Svaku sortu mozes da modifikujes,tako da nepije vodu da manje radja,a jedina joj prednost jeftinija hemija i zastita od bolesti.Al je rizik da ti iztarupiraju i gde predati,.
 
Ja imam jednu njivu koja je dužinom uz leniju. Na njoj je soja. Neko je poprskao totalom leniju i na pojedinim mestima je zakačio moj prvi red. Taj prvi red se delom osušio od tog totala, a ostatak od suše. Tako da sad ne znam gde je dobila totala a gde ne, da eventualno pokosim te delove sa totalom. (Bilo je mahuna pre tog prskanja.)

Hoće li to sad da pokaže taj test na glifosav? Pošto je rod takav da će mnogo jutara stati u jednu prikolicu, pa da mi ne zasere taj jedan red čitavu soju.

Vrlo vjerovatno , često pokaže test potpuno normalnu soju ako je samo kombajn čad dan ranije kosio neku prskanu totalom pa ostalo tako na kederu ili slično .
 
Nazad
Vrh