Soja 2017

I ja sa četvorkama običnim crvenim diznama oprskam 5kj sa 660l vode Mahindra na 1400obrtaja,četvrta spora nekih 7kmh,nema štruckanja ni odpadanja delova prskalice manometar 3,2bara.Mislim da je po vetru bolje kad se baci više vode po Ha,manje zanošenje...bar tako mislim.
 
Čuo sam da svako špartanje povećava prinos od 100 do 150 kg./kj. pa zato je žurba pa kontam do žetve da kružimo što više puta možemo...:bravo:
 
Gospodine Kris agronomski postulati kazu da medjuredna kultivacija povecava prinos kao jedna kisa, ali samo ako se kultivacija radi svakog petog cetvrtka u mesecu tad je merodavna.
 
To će biti 29.-og juna i 31.-og avgusta ove godine ali bojim se da će Tupanjac biti nizak u to doba...:haha:
 
Ovo je treca godina od kako radim sa idkt 4 ( 2+2 ) diznama sa 2.5 bara vetar od 5 m/s ne prenese na susedan usev a njive su mi extra čiste . :cool:
j5wc9f.jpg
kolko kostu te dizne jel moze one na prskalice od 400 kila slovenacke
 
Gledao sam danas u soji do medje ili puta tamo gdje je malo zaostala ima poneka grinja . Posto sam radio uskolisne ostavio sam neuradjen krug okolo
Mislio sam veceras uraditi neke uvratine i do medje
Moze li kraft sada pomoci . Ili Lanate to vec imam ?
 
Ja koristim protiv grinja Omite,hvala bogu ne često...:ppozdrav:

Nego ovaj herbicid iz kukuruza napravio sranja po ataru...ljudi nepaze prskaju po vetru i bez dizne za vetar i još počeli i da lažu da nisu uopšte prskali kukuruz a jasno se vidi ko dan gde je počelo njesra ni metar ni tamo ni vamo nego tačno počinje gde su kukuruzi i još kao da ih ja tužim...::lose:: Danas gledam jedno parče usranog kukuruza možda 1,5 kj. zavrnuo lišće soji na jedno 30 kj. u okolini,to je žalosno na šta liči ta soja nekima bi oduzeo zemlju i mehanizaciju momentalno i još se prave ludi ili mene smatraju budalom...Kanda će zaživeti ::spreman na sve::oko za oko zub za zub pa puta 3(tri) ako budu nastavili pojedinci tako...i od sutra da me nezove niko da sam mu oprskao ništa...aj zdravo

P.S. Danas špartali soju drugi krug suva je zemlja ko barut i nađe špartač još di koju travku i sada...(poponac,muhar,divlju grahoricu,štir,itd.)
 
Večeras sam bio da kljucam motikom tu i tamo, i odustao dok ne oparam soju. Flupisoru je danas deseti dan i ostaviću ga najmanje do vikenda, ali od mene sve otpada koliko bih voleo da je što pre param. Soja dobro napreduje a moj pilot hoće da se zbuni kad ne vidi motike od soje, ići ćemo sporije pa će mu valda onda biti lakše da prati. :osmeh:

A što se tiče štete od hemije iz kukuruza, danas sam sreo mog komšiju sa kukuruzima, baš kako sam i pretpostavljao - dikamba i obične dizne. Inače, juče sam u toj soji koja boluje od dikambe obeležio gornje listove koji su sad skvrčeni, da ih pogledam za jedno desetak dana da li će se raširiti u potpunosti, jer mi nekako tako deluje soja - gornji listovi su skvrčeni a donji već nisu toliko jako. Inače ta soja polako dolazi sebi, što je dalje od kukuruza bolje se oporavlja, tako da mi se sad čini da dalje od 2 jutra od kukuruza neće biti neke velike štete (bar se nadam). Do pre nekoliko dana je takva konstatacija važila za 4 jutra dalje od kukuruza.
 
Skvrcene gornje listove sam obelezio vunicom. :osmeh:
ddf52b37aab83d2a601cab44dd728609.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Kako stvari stoje Dukej,za koji dan će se situacija popraviti sve do sklada,a onda preći i na komšijine kukuruze:haha:
 
Nazad
Vrh