Soja 2016

kod nas mi nesto ne izgledaju te soje sto su vec zrele za toliku kilazu... danas pricao sa jednim kombajnerom kaze isao je raditi usluge nesto pomalo i kaze 14, 15 16 meteri po kj. to mi vec malo realniji prinos.
 
Ma zavisi kako je gde "uhvatila" vlagu.
Danas pokosio 3 male parcele,fortuna sejana oko20 aprila,trebalo je kositi pre 10-ak dana ali nisam mogao,vlaga 12 prinos šac metodom 16-17 metara po kj sutra javljam kad predam.
Bez obzira na sve diskfalifikovana je za ubuduće,čim malo okasniš rasipa se na sam dodir.
 
pa da ona je takva.. pa mislim realniji, nije ova kisurina od letos bas toliko dobra donela, kod nas ima mesta gde ima vise puno vise slame nego sto ce biti prinosa... bar za sada tako izgleda...
 
Ma zavisi kako je gde "uhvatila" vlagu.
Danas pokosio 3 male parcele,fortuna sejana oko20 aprila,trebalo je kositi pre 10-ak dana ali nisam mogao,vlaga 12 prinos šac metodom 16-17 metara po kj sutra javljam kad predam.
Bez obzira na sve diskfalifikovana je za ubuduće,čim malo okasniš rasipa se na sam dodir.

Mi smo imali taj problem kad smo sejali Balkan. Nismo mogli u idealnom trenutku da vrsimo, pa kad stanes na kraj njive, kad greje sunce, samo se cuje puc-puc-puc-puc ::000::
Videcemo ove godine kako se ponasaju Galeb (prosle godine je bila ok soja, samo godina nija bila ok :haha:), i Wendy (videcu sta ce reci vaga, ali u ranijim fazama mi se vise svideo Wendy od Galeba, no, otom potom). Jos nedelju dana necemo vrsiti.

Sta je "JUS" za soju (mislim na vlagu)?
 
za soju je jus 13 vlage a galeb je kod nas koliko vidim dosta cenjena sorta, e sad od godine do godine sve zavisi...
 
Hvala.
Galeb je stabilna - bar su to moja zapazanja. Nije rekorder, ali i prosle godine nije me "ostavio" u minusu.
 
kod nas galeb ne leze jako ali zato venera se lepi ko zakovana... sava je i kod nas jako dobra vec godinama...
 
Jos bi dodao za Galeb da pored pucanja hoce da polegne skroz na zemlju pa su uzasne muke da se pokupi. Barem je tako u nasoj zemlji.

E, to se desilo kod mene. Seme iz Lokava, poleglo lepo. Nije baš ko pšenica, ali vidim da se redovi ne vide. Nadam se da ce neki kombajn pokupiti moju sirotinju. Jel se kosi kada spadnu svi listovi?
 
Kosi se kada je zrno zrelo-suvo. U normalnim uslovima tada nema vise ni lisca. Ali ima godina kada 50% zelenih listova stoji na stabljici + jos i zelena stabljika a zrno suvo e to su muke za kombajn. Prosle godine mi se desilo na Angeli da su skoro svi listovi bili na stabljici i vozio sam sa 1.5 - 2 km/h i kombajn se lepio od sojinih sokova.
 
Kosi se kada je zrno zrelo-suvo. U normalnim uslovima tada nema vise ni lisca. Ali ima godina kada 50% zelenih listova stoji na stabljici + jos i zelena stabljika a zrno suvo e to su muke za kombajn. Prosle godine mi se desilo na Angeli da su skoro svi listovi bili na stabljici i vozio sam sa 1.5 - 2 km/h i kombajn se lepio od sojinih sokova.

Ista prica sa angelom,prosle godine smo je na silu vrsili sa 18% vlage,zelena skroz...vetar je pokidao cele mahune sa njom i tu je palo na zemlju 20+% prinosa...zato milsim da je i nema vise u prodaji kako sam cuo.
 
Nazad
Vrh