Soja 2015.g.

E zato treba tarabu prvo prstom nadraziti da se vidi jel............
 
E ako sada neko iz ovih postova sa zadnje dve-tri strane treba da nadje sebi odgovor kojim preparatom i u kojoj kolicini tretirati soju---sj....zaboraviće i ono što je do sada znao :haha: .
 
Herbicidi za uskolisne korove se u soji nemešaju sa herbicidima za širokolisne korove,kao prvo,nepoklapa im se vreme primene (po meni),jer dok sav rizomski sirak izađe,za širokolisno je lek samo total
Milane,šta prskaš Galbenonom,koje korove imaš,u kojoj veličini?

imam palamidu poponac i slacicu .pa iso bi 2 kila po ha neznam a za muar posle malo nekao nije jos svud izaso.probao sam rucno palamidu galbenon odradio poso
 
Koliko znam pulsar na rizomski sirak deluje samo depresivno i nepiše da uništava rizomski sirak u punoj dozi a palamidu i poponac duže vreme boluju samo što niko ne koristi punu dozu pulsara (zbog cene) pa se i nevidi pravo dejstvo preparata, dobar je u kombinaciji sa bentazonima za palamidu i poponac ali ni to nije konačno rešenje, dobro je da postoji takav preparat.
 
Ja imam malo vecu pojavu poponca na njivama zato sto kukuruze prskam sa laudisom pa propustam poponac.Prosle godine sam prskao soju sa punom dozom pulsara+savazon+harmoni.I opet nije unisten poponac 100%
 
Sutra bi trebalo da prskam neke parcele pod sojom koje su posejane 20 Aprila. Soja je sad u fazi druge troliske. Prskano je sa 250 gr Dankora po kj (kise jedan put oko 3 l/m2 i drugi put oko 11 l/m2) i sad ima po neki cicak i tatule, ali ono sranje od mutiranog stira na krajevima a siri se i po ostatku njive, u jako velikoj kolicini ga ima. Visina mu je sad od najveceg koji je od 1-2 cm do onog koji tek sad izlazi iz zemlje.
Sta sad i koju dozu i dali ici u split aplikaciji? Dali da koristim prvi put 0.4 l/kj Pivota + (samo) 1.5 l/kj Bentamarka + 5 gr/kj Simfonija a drugi put jos 5 gr/kj Simfonija + 1.5 l/kj Bentamarka ili piciti 0.4 l/kj Pivota + 2.5 l/kj Bentamarka? Pa posle ako ne crkne videcu sta jos i koliko jos Bentazona!
Pitanje je vise upuceno ljudima koji imaju vise iskustva, narocito sa mutiranim stirom ili ambrozijom u soji!!!

- - - - - - - - - -

Koliko znam pulsar na rizomski sirak deluje samo depresivno i nepiše da uništava rizomski sirak u punoj dozi a palamidu i poponac duže vreme boluju samo što niko ne koristi punu dozu pulsara (zbog cene) pa se i nevidi pravo dejstvo preparata, dobar je u kombinaciji sa bentazonima za palamidu i poponac ali ni to nije konačno rešenje, dobro je da postoji takav preparat.

Sale imam parcele gde ima Palamide zapravo u Neomi suncokretu i prskano je Pulsarom u dozi od 0.8 l/kj pre 4 dana. Cekam, pa da vidim rezultat. Mada nesto nisam ubedjen da je Pulsar moze skinuti. Verovatno cu slikati kad budem isao na spartanje.
 
Poslednja izmena:
@peet
Nije on mutirao na bentazon. Ako je mali uradice i manja doza bentazona posao tj 2.5-3l/ha treba da bude dovoljno.,
 
Prskacu sutra sa 0.4 l/kj Pivota + 5 gr./kj Symphonia i 2 l/kj Bentamarka. Pala je odluka. Vise ne smem da se igram sa manjim dozama kad je u pitanju prokleti stir i ambrozija.
Nesto mi se uopste ne kopa ove god. Prosle god. su mi parcele bile ciste ko suza, osim gde je ostalo stira, pa smo morali kopati!
 
Mišo Kletoxa idi litar po k.j da bi bio miran jer u suprotnom a po preporuci proizvođača o količini primene herbicida sirak ostaje živ odnosno samo mu sprži nadzemni deo i svi srećni,uspelo prskanje a na jesen cvrc.Sirak se regenerisao i poludeo.
Danas sam okinuo jednu sliku.
Fotografija-0056_zpszzywhwbt.jpg
 
Sutra bi trebalo da prskam neke parcele pod sojom koje su posejane 20 Aprila. Soja je sad u fazi druge troliske. Prskano je sa 250 gr Dankora po kj (kise jedan put oko 3 l/m2 i drugi put oko 11 l/m2) i sad ima po neki cicak i tatule, ali ono sranje od mutiranog stira na krajevima a siri se i po ostatku njive, u jako velikoj kolicini ga ima. Visina mu je sad od najveceg koji je od 1-2 cm do onog koji tek sad izlazi iz zemlje.
Sta sad i koju dozu i dali ici u split aplikaciji? Dali da koristim prvi put 0.4 l/kj Pivota + (samo) 1.5 l/kj Bentamarka + 5 gr/kj Simfonija a drugi put jos 5 gr/kj Simfonija + 1.5 l/kj Bentamarka ili piciti 0.4 l/kj Pivota + 2.5 l/kj Bentamarka? Pa posle ako ne crkne videcu sta jos i koliko jos Bentazona!
Pitanje je vise upuceno ljudima koji imaju vise iskustva, narocito sa mutiranim stirom ili ambrozijom u soji!!!

- - - - - - - - - -



Sale imam parcele gde ima Palamide zapravo u Neomi suncokretu i prskano je Pulsarom u dozi od 0.8 l/kj pre 4 dana. Cekam, pa da vidim rezultat. Mada nesto nisam ubedjen da je Pulsar moze skinuti. Verovatno cu slikati kad budem isao na spartanje.

Peet neće pulsar uništiti palamidu ali će je zaustaviti na duže vreme toliko da usev ojača i preraste je da posledice budu po usev manje, u kukuruzu se treba boriti protiv nje a strnjike još bolje.
 
Nazad
Vrh