Soja 2015.g.

Evo soje osmi joj je dan od setve ,nikad brže nicanje nisam imao,cenim da će do kraja vikenda biti napolju.
Prosle godine na jednojparceli mi je niklo 60% za 4 dana, ostalo dan dva kasnije. Posejano 24.6, uvece ili sledeci dan pala kisa a na Vidovdan(28.6) vec virila iz zemlje:osmeh:.
Do duse,i temperatura setvenog sloja je bila veca a bilo je i lepe vlage.
 
Tomo koja je sorta bila kad si sejao tako kasno i jesili uspeo da ovrses to,ustvari kad je stigla za skidanje?
 
E sad koja je sam Bog zna:haha:. Tata kaze neka Aura a kombajneru dosta lici na Gorstaka. Seme sa tavana, godinama je sejemo. Mislim da je I grupa zrenja ali nisam siguran. Ovrso sam je pre Arandjelovdana a mnogima su parcele ostale nesredjene. Na jednoj njivi je kombajn malo tonuo i bilo je malo blata na tockovima(Zmaj 142) ali nista strasno. Prinos je bio dosta slabiji nego kod soje koju sam posejao 2 nedelje ranije. Vlaga je bila mislim 17%, tata zna bolje jer je on isao kad su predavali.
 
Danas posejana soja.Balkan 450.000 biljaka po ha ispalo 52 kg po k.j a Galeb 400.000 biljaka po ha ispalo 48 kg po k.j.
 
Jutros od 7 do pola 4 posejao 13ak kj u 5 njiva u ataru drugog-treceg sela sa vozanjem po ataru,jednostavno savrsen dan taman oko 3 kisa prekinula.
setvailinci.jpg
 
Ja sam bacao 400 kg/ha 0-20-30 i Ureu.
E sad dajte mi vi recite za Ureu jel sam pogriješio jer sam čuo druga mišljenja da soji to ne pogoduje.
 
Ja sam hteo ove godine prvi put da posejem ali sam odustao. Malo da skupim znanja pa sledece godine da probamo. Ja bih je posejao na kukuruz, jesenas sam zaorao 100kg/kj 9:15:15 i sad u prolece jos 100 kg ureje. Jel bi trebalo jos da se doda za soju? Ne znam koliko ce kukuruz da iznese toga, ali cu da uradim analizu na jesen pa onda cemo videti.
 
Danas zavrsena setva soje na 11,5 kj potrosnja semena 5okg po kj sorte Galina ,Sava i Maximus.
 
Ove godine malo se povećala potrošnja semena, verovatno što je prošla godina bila dobra pa je i zrno krupnije. I ja sam danas završio soju, gorštak sejan na 3,8cm u redu i isejano oko 42 kg po KJ, maksimus sejan na 3,5cm u redu i nešto manje od 50kg po jutru potrošnja semena. Sejano na 70 cm.
 
Nazad
Vrh