Soja 2015.g.

Na parceli duzine 800 imam nekoliko bandera. Letos je elektroprivreda radila neke popravke usli skroz na drugi kraj sa kamionom pa otisli do druge bandere i vratili se na drugi kraj njive ali ne u tragu gde su usli nego u posebnom. Naravno sve to u mojoj soji. A kad sam vrsio tu soju nasao sam ovo:

2v00umq.jpg


15ydldz.jpg


2egcq4x.jpg
Dok ti armaturu ne zabodu medju stabljike ,nije tako strasno,jer,bilo je i takvih slucajeva...
 
Kod nas jedan kombajn progutao onu naftašku bateriju geofon, bila postavljena u kukuruzima...
 
Sta li ce biti sa sojama koje nisu ovrsene! Moja je mnogo zelena bila i ostavio sam da ne vrsem! Kada li ce sad moci da se udje u njivu pitanje!!!
Moci ce! Samo 2012. sam je vrsao u Septembru. I moja je poprilicno zelena, no sve vise pocinje da zuti. Najcesce je vrsem pred kraj Oktobra, a nekad se desavalo da se vrse i sredinom Novembra.
 
Sta li ce biti sa sojama koje nisu ovrsene! Moja je mnogo zelena bila i ostavio sam da ne vrsem! Kada li ce sad moci da se udje u njivu pitanje!!!

Prosle godine su kod nas gusenicari poceli da vrse soju posle 10 novembra a zavrsili krajem novembra. Ako ti je bila zelena onda bas nista ne moze da joj se desi jedino da sazri u medjuvremenu. Imam i ja jos nekoliko stotina jutara neovrsene soje.
 
Po cemu je ovo spamovanje? napisao sam koga zanima pivot jer je on broj 1 u soji, ako stavite 1l/ha posle njega ne mozete da sejete bas sve druge useve, sa dozom koju sam spomenuo moze sve da ide. a njiva ce biti cista vau. Ja se ne bavim prodajom Pivot-a niti reklamiram niti bilo sta, samo kazem da sad moze da se nabavi jer je redak, dobar i skup, a sad moze da se nadje po dobroj ceni.
 
Što se mene tiče u moje njive neće ići makar i da je džabe,jeste da je dobar ali ko želei drugu kulturu da seje sledeće godine treba da ga zaobiđe.
 
Ne bi se bas slozio Gorane. Prosle i pretprosle godine bila je soja prskana sa 0.5 l/kj pa sa 0.4/l/kj Pivota i jesenas sam posejao psenicu koja je dala prinos ko nikad od kad se seje u ovom mom gazdinstvu od 4700 kg/kj!!! A sto se tice kukuruza nakon soje koja je prskana Pivotom jos manje je za brigu! Tako da o tome kako skodi nekoj kulturi posle, samo sam price cuo.
Bar takvo iskustvo ja imam sa Pivotom, a prskam sa tim Imazetapirom od pocetka 90-tih!
 
Ne znam ali sam se uplašio od Pivota kao miš,gde sam prošle godine prskao Pivotom (za dozu se ne sećam ali mislim da je bila u fulu) imao sam 20 m pšenice a gde nisam duplo.
E sad da li je od Pivota ili ne ne znam ali ja ga više neću koristiti.
 
Ako nekoga zanima PIVOT herbicid neka mi se javi. Doza koja se pokazalo dobra je 0.25l po jutru tj maksimalno 0.4l po ha.
Potpisujem za dozu,i mi prskamo sa tim pivotom za rusko trziste ali ide i litra bentamarka ili slc. i jedan promony ili slc. I nisam ck ni isao na 0,25 nego 0,2lit po kj i nema korova.Bentamark bio oko 950din nimony oko 280 i pivot 330e 10 lit tj. 6,6 e po kj
 
Posle prve trolistke odmah tu ima i korova koje skoro da i ne vidis (dok oprskas sve one zadnje parcele imaju i dve +) posle ide spartanje,znaci odradis i te mozda zaostale korove opet mehanickim putem dok su manji.
 
Ako ideš split onda ne gledaš toliko na uzrast soje nego možeš da je prskaš čim počnu bar da se naziru redovi. Čisto da imaš pravac.
 
Nazad
Vrh