Soja 2015.g.

Kulpin i okolina su oveg leta dobili nekoliko lepih i vanrednih kiša. Mislim da je presudila ona vidovdanska 28.06. Mogu da poverujem da će tamo biti prinosa kao u najboljim godinama.:ppozdrav:
 
Tako je bilo je lepih kisa u pravo vreme ali ne na celom ataru tako da i kod nas ima razlike od reona do reona!Za sada sto je skidana soja na 8 reonu koji se smatra najgorim terenom kod izuzetnog gazde dala je 1700-1800kg/kj!
 
Kosen usluzno MAKSIMUS 2050KG po jutru
sa 13posto vlage i 5 posto primese bez zalivanja setva 5 april.
 
Ove godine je lako prepoznati dobru od loše soje, kao i dobru zemlju od lošije. (Podrazumevam domaćinski rađenu zemlju...)

Ako na stabljici stoji kompletno osušeno lišće onda tu nema ništa od soje, ta soja je izgorela. Ako lišće polako žuti i otpada, onda se tu može nadati nekom prinosu...

Takođe se u ovoj godini lepo vidi razlika između kvaliteta zemljišta u pojedinim delovima atara (pri istim padavinama), neka koja su sposobnija da se izbore sa sušom, i ona vodopropusnija koju tu bitku brže gube...
 
Zna li neko koliko stane soje u donje stranice loznicke prikolice, surak radio pa nas interesuje inace sa 2kj
 
@zeljko025 Da,biće da je to što nisi doneo dovoljno za uzorak,al opet prinos nije loš za ovu godinu,bićeš rekorder.
 
Meni su od vajkada govorili da je soja pasuljevina i da se seje 'o maju'. Mislim da ce ove godine biti izuzetno izrazeni rezultati onih koji su sejali priblizno ovom mesecu. Ja licno sam sejao izmedju 30. aprila i 4. maja a sejao sam drugarima i u junu na nekim ritskim zemljistima. Rezultate ocekujemo u narednih 45 dana.
 
Zašto bi je sejali kada bolje uspeva u Brazilu. Neka se naši preradjivači ubuduće snabdevaju iz Amerike kada je već takvo stanje na tržištu.
 
Nazad
Vrh