Soja 2015.g.

To ti je sve od grinja. za lacarca odgovor

Mislim da grešiš kolega ali no, nek bude kako ti kažeš, laćarac trebao si slikati parcelu.

Momo mogu se videti ako imaš dobar vid, okreneš list i videćeš kao sitne svetlobraon bubice koje se kreću po listu, kad se kreću tad ćeš ih videti pošto se stapaju sa listom.

Danger prskaš taj zaraženi deo i oko njega 20-30m.
 
Kad je najbitnije da se soja zaliva i dali treba da se natopi ili da se zaliva sa manjim kolicinama vode.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Moja soja je kasno sejana, tako da je jos u cvetu.
Sta mislite dali bi bilo bolje da je zalijem iz 2 put ili mogu da je natopim jednom pa ako treba za desetak dana ponovo.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Malo pre smo obisli soje na brzaka,stanje srednje zalosno. Generalno su zdrave,ali gamad krece.
Komsijin Gorstak:
imag1978.jpg

imag1979.jpg

Moj Apolo:
imag1980.jpg

imag1977.jpg

imag1981.jpg

Ako imate malo bolje oko tacno se mogu videti grinje kako se pomeraju po nalicju lista,prelaskom prsta preko njih prst postaje zut u tragovima.
 
Mislim da grešiš kolega ali no, nek bude kako ti kažeš, laćarac trebao si slikati parcelu.

Momo mogu se videti ako imaš dobar vid, okreneš list i videćeš kao sitne svetlobraon bubice koje se kreću po listu, kad se kreću tad ćeš ih videti pošto se stapaju sa listom.

Danger prskaš taj zaraženi deo i oko njega 20-30m.
Ne gresi nosio sam list kod jedne zastitarke i pod mikroskopom se lepo vidi ta gamadija grinje idem veceras da prskam pa sta se spasi spasi boze zdravlja soje ce biti:ppozdrav:
 
Najbolje je prskati izjutra, čim prođe rosa, ako je uopšte ima. Preparat nije jeftin, pa treba gledati kada ima najvećeg efekta prskanje.
 
Ja gledao moju u ponedeljak dobro se drzi malo su dobili donji listovi, ali ima 25-30 mahuna. lepo su ponele mahune ima zrna,ali malo mauna. A isto je sava u pitanju.
 
16-19 spratova je bilo danas pre podne kad smo komsija i ja isli u lov na grinje,tad sam nabrojao toliko i na njegovom Gorstaku i na Savi i na Gorstaku od jednog komsije i sve su soje rastom preko struka.
Apolo je vidno nizi i na njemu nisam brojao mahune.
 
Jedini nopliz je baabo koji to ne bi prskao ako je bolesna.
Stakeru nije cela biljka mogla da stane u kadar,na slici se je slikana u redu imas 2 slike de sam stavio saku i nisam je pomerao da bih uradio 2 slike jednu od korena do sake i druga od sake do vrha.
Komsijin Gorstak jos uvek cveta i ima bas dosta cveta u samom vrhu biljke.
 
Jedini nopliz je baabo koji to ne bi prskao ako je bolesna.
Stakeru nije cela biljka mogla da stane u kadar,na slici se je slikana u redu imas 2 slike de sam stavio saku i nisam je pomerao da bih uradio 2 slike jednu od korena do sake i druga od sake do vrha.
Komsijin Gorstak jos uvek cveta i ima bas dosta cveta u samom vrhu biljke.
Kog datuma si sejao ovu SAVU?
 
Nazad
Vrh