Soja 2014 god

Sej da imaš preporučen sklop ja na onu tabelu dodam 10% više i sejem .A sa kilogramima sam se zadnji put opterećivao kada sam sejao žitnom sejalicom.
 
Nema veze ako ode malo manje ali pitao sam orijentaciono da znam,posto je ne sejem redovno pa nisam siguran.Icicu onda na 3,5 cm pa videcu kako izlazi.
 
Prošle godine sejana Galina.Biljka od biljke na 3.3 cm a seme kao pirinač sitno i po broju isejanih biljaka izašlo 35kg/k.j.Ove godine sejan Galeb takođe na 3.3 ali seme krupnije i ispalo 45kg/k.j.Međuredni razmak 70cm.Inače nikada od kako sejemo soju nije išlo preko 50 kg/k.j uvek ispod i bude dobro.
 
Bem ti balkan ide semena koliko neces, prvi lanac sejao na 3cm, sledeci 1,5kj na 3,3cm, brat braju jedno 160kg otislo, sejan i sava na 3,3cm otislo oko 50kg na 24 vrste, Trijumf je zakon, jedva 35kg na 22 vrste :osmeh:
Poceo sa dubinom od 4cm pa sam produbio na 5cm.
Sutra nastavak i kraj nadam se :))
 
Poslednja izmena:
Kod nas je prava duž uglavnom 500 metara,a ima i negde manje negde više...Ček,ček na 50 cm si sejao toliko vrste ili na 70 cm međuredni razmak?:ppozdrav:
 
Kod nas je prava 400m al je negde oduzimano za kanal 10m
Na 70cm medjuredno.

- - - - - - - - - -

Sutra idem balkan na 3,5cm, danas sam ga preforsirao :))) i vracam dubinu na 4cm :))
na koliko da stavim gorstaka? jednu parcelu tj. 1kj sam posejao na 3cm mislim da sam zeznuo, malo gusto?
 
Ni ja nisam prelazio 35 kg po kj.(5755 m2) sa sitnijim semenima,to im je prednost da ostane uvek posle setve i za prodaju.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Matematika i nauka(400.000 zrna po hektaru) kaže da Gorštak treba da ideš na 3,57 cm ako je na 70 cm međuredni razmak.:ppozdrav:
 
Mani matematiku mislio sam na praksu :ppozdrav:
Matematika kaze za balkan 450000 to je oko 3cm, a vecina ga seje na 3,3-3,5cm
Pa recimo Trijumf 400000 a to je malo, koliko sam procitao ovde na forumu da se on ne grana pa treba malo gusci sklop od 3,5cm
Nema veze, stavicu ga sutra na 3,3cm. a dukat na 3.
 
Znate li gdje ima kod vas da se kupi neki inokulant -bakterija posebno , ovde nema nigdje ? BG ili NS i okolina , koja je cijena ? Ima li neko viška od ove godine da proda? Jel ima neki osim NS instituta da se kupi?
 
Kakve crne knjige i matematike postujem sve i cenim!Treba neki pot raditi i po svom nahodjenju odnosno iskustvu koje ne moze niko i nista da zameni, sto reko onaj ko se jednom opece na mleko taj i u jogurt duva:haha:
 
Mani matematiku mislio sam na praksu :ppozdrav:
Matematika kaze za balkan 450000 to je oko 3cm, a vecina ga seje na 3,3-3,5cm
Pa recimo Trijumf 400000 a to je malo, koliko sam procitao ovde na forumu da se on ne grana pa treba malo gusci sklop od 3,5cm
Nema veze, stavicu ga sutra na 3,3cm. a dukat na 3.
Jel 3 ili 3,5 to je već sve dobro i možemo da tražimo dlaku u jajima do mile volje,neverujem da je iko probavao i ovako i onako pa da je i tako posle skidao pa da zna koji rodniji(bolji)sklop.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh