Soja 2014 god

Ja sam danas radio soju i ovo je najbolji prinos koji sam ikad imao.

Sava 5kj 2570 kg/kj jus soje, Sava 4 kj 2625 kg/kj bruto (vlaga je bila 13.6% a nisam računao jus prosek), Maximus 1.5 kj 2720 kg/kj bruto (vlaga 14.3%). Imam još 4kj Save ali će ona morati sačekati da prođe kišni period.
 
Juče smo i mi ovrli jednu parcelicu Maximusa,moglo je još par dana da stoji,ali je puno miševa! Ugurali prikolice pod šupu,skuvali kafu i počela kiša,palo je 10mm

10092014242.jpg


10092014243.jpg
 
Jel to no tili soja?Koliko se sećam neko je za tu soju što je ograđena rekao " no tili-no soja" :ppozdrav:
Jeste no-till soja,prinos neznam,JER,ograđeno je 2.9kj,skoro metar okolo odmaknuto od ograde,do ceste ima sigurno 0.75kj nasipano peskom (građevinsko je zemljište) gde soje uglavnom nije ni bilo (navršeno možda 300-400kg),predato je 4400kg tel-kel i ostavljeno je 1600kg za seme (hl je računat 75) pa ja ga je...em ko tu izračuna prinos!
S obzirom da je njiva bila u parlogu,sejano u ovo ....

Picture2717-2.jpg


Picture004-24.jpg


...sa ovim...

Picture002-24.jpg
...kako god,ja zadovoljan,sa PRINOSOM :ppozdrav:
 
Jutros predata soja. Vlaga 12.8 primese 2.2 prinos 2400 kg/kj. Cena se nezna a ni akonteciju ne isplacuju. Predato Hrana produktu u Sr.Mitrovici. Na cekanju do daljnjeg.:udri::udri::udri:
 
Kako kome je ta cena odlična. Ni jedan veliki proizvodjač kod nas ne planira trgovinu po toj ceni a kome odgovara neka prodaje.
 
Ердевик Мита млин, ако не грешим плаћа аконтацију 38 динара+ПДВ. И ова цена је добра јер је род доста већи од прошло годишњег. Јуче урадио свега 1,25 јутара, са приносом од 2760кг укупно или око 2200кг/кј. Очекивано је било нешто више, али ни ово није лош принос за потез који ми зовемо виногради (доста је вишљи терен)

- - - - - - - - - -

балкан је у питању...
 
Ljudi, upamtite ove prinose, zapisite negde u svoje evidencije, to su super prinosi! Svaka vam cast!

Ako vreme dozvoli (i ne bude kise) i mi cemo nasu soju vrsiti u subotu ili nedelju. Prinos ne ocekujem ni blizu onoga sto spominju kolege. Ako bude upola ove cifre, koju pominje kolega iz Srema, ja cu biti zadovoljan, ako bude vise, prezadovoljan.
 
kod mene još jako jako zeleno......nadam se da ću vršiti za mjesec dana, ja neznam kada ste vi sijali, al ja sam oko 25-27.4. možda sam trebao ranije.....
 
Jučerašnja vršidba od 11,3kj prošla sa prosekom od 2509kg po kj, sumnjam da će negde biti više na preostalim parcelama, danas poslepodne (nek mi bog oprosti) skinuo još 5,5kj i taman završio parcelu počinje kiša, jedva se dovukli kući, počeli smo od boga da otimamo.
 
Nazad
Vrh