Soja 2014 god

Komsija skidao danas (juce) 5400 kg Balkana sa 2.25 kj. Izbacio je osmeh od uva do uva, kaze da nikad do sad nije imao takav prinos!
 
juce vrsen maksimus prinos 1730 kg jus. po jk. na granici rentabilnosti i na cenu od 50 din.

- - - - - - - - - -

moj konbajn izgleda nemoze bolje :off_topic:
 
Ердевик Мита млин, ако не грешим плаћа аконтацију 38 динара+ПДВ. И ова цена је добра јер је род доста већи од прошло годишњег. Јуче урадио свега 1,25 јутара, са приносом од 2760кг укупно или око 2200кг/кј. Очекивано је било нешто више, али ни ово није лош принос за потез који ми зовемо виногради (доста је вишљи терен)

- - - - - - - - - -Mi smo izgleda generalno toliko preplaseni da cim nam je rodilo vise ne razmisljamo da i mi jedne godine treba da zaradimo vise a ne odmah da tu zaradu otpisujemo otkupljivacima koji ce naravno snizavati cenu koliko god vide da mogu da nam otmu a prava cena opet nece biti mnogo manja nego proslogodisnja i nece uopste zavisiti od ovog naseg roda .
 
Danasnji obilzaka, nadam se da cu moci da je skinem za sledeci vikend. Sorta je Sava, sejana 11. 04.
2014-90-09-6.jpg
 
Lepo ona sazreva grunt a prinos je teško odrediti na soji a sa slike još teže, ja ću da lupim, 2000-2200kg po kj.
 
Hvala Sale za prinos sam napisao onako šeretski nista ozbiljno,znas kako kazu dok kombajn ne udje u njivu nista a ja kazem dok kombajn ne izadje iz njive nista od licitiranja prinosa:haha:Kasnije je sejana 3 Maj svu soju sam posejao od 29.04 do 05.05 tako da ima ona da radi jos.
 
Ko te pita za to kolko treba da zaradiš , imaš cijenu oćeš -nećeš.
Pa to mi nije nejasno,vec pricam o nama da su nas godinama toliko izdresirali da nam je sve dobro,bolje vise niko ne zeli samo da ne bude gore.izvinjavam se malo sam skrenuo sa teme. Gledao danas moju soju venera zelena jos bar za desetak dana ako bude srece da se moze skinuti nadam se bas dobrom prinosu naizgled je extra
 
Nazad
Vrh