Soja 2014 god

Nema korova koji nije izašao da vidi šta ima napolju ove godine.Pogotovo je veoma simpatejšn na mestima gde je voda pojela useve a nije moglo niti može da se uđe u te oaze da se odradi neko prskanje,tanjiranje ili šta već.Tamo su herbarijumi super visokog tipa ne oni školski koje smo mi koristili.
 
Mi smo takve oaze šprickali :ppozdrav:tako da herbarijuma ima samo na tavanu iz školskog doba :osmeh:

- - - - - - - - - -

ZOLI 549 retko dobra soja,ima da budu zrna kao klikeri :ppozdrav:
 
Evo i moje soje Balkan,sejana 23 marta.još par sunčanih dana i može da se skida,mada se tih para dana baš i ne naziru.


2hdci1d.jpg
 
markokurjega Ako je sva takva od kraja do kraja skinuces sigurno 2500 kg po kj a mozda i vise!:ppozdrav:

Ovaj deo je slikan sa puta,tu je teren višlji, njivu preseca livada, taj deo gde preseca livada je niži i uvek mi je kod svih kultura tamo rod i bolji,(valjda zbog zadržavanja vlage),meni je samo da je uspem skinuti na vreme,pre pucanja mahuna,a za ostalo će mo lako.:ppozdrav:
 
neznam iskreno nisam dugo sijao soju steta sto ova kisa non stop pada bila bi verovatno vec pokosena
 
Prvi put radim sa Sojom pa i neznam mnogo o tome...

Sta mislite koliko jes dana da bi se ova Soja ovrsila???? Nadams e da ce biti jos koji suncan dan??? Do koje vlage smem da skidam soju i da je legerisem???

Evo kako to sad izgleda slikano danas...

090814172939.jpg


090814172950.jpg


- - - - - - - - - -

Ima jos malo zelenih listova ali ima i bas zrele,e sad sta mi je ciniti??? Koliko po vama jos cekati???? :sta: Hvala unapred na odgovorima..
 
Nazad
Vrh