Soja 2014 god

Naliva dokle god je stabljika ziva i ima vlage. Lisce moze da opada i da pozuti, a ona i dalje naliva.
 
Oće li i preliti možda,kao kad se kuva mleko,pa nadolazi,nadolazi,...pa iskipi,... i ode mas' u propas' :haha:

Kod mene se desilo da sam ovrsio jednu parcelu od 1kj i doneo u bunkeru kuci,mrzelo me odmah da iskipujem i kad ja sutra otvorio bunker a ono soje mnogo vise nego sto sam doneo.......
naravoucenije.....soja naliva cak i kad je ovrsena ako niste znali.......................:haha:
 
Kod mene se desilo da sam ovrsio jednu parcelu od 1kj i doneo u bunkeru kuci,mrzelo me odmah da iskipujem i kad ja sutra otvorio bunker a ono soje mnogo vise nego sto sam doneo.......
naravoucenije.....soja naliva cak i kad je ovrsena ako niste znali.......................:haha:
Znaci kad ovrsem da je ostavim u prikolicu i poprskam nekim losionom za rast. Ima da nabrekne ko zadusnji ustipak:haha::haha::haha:
 
Kod mene se desilo da sam ovrsio jednu parcelu od 1kj i doneo u bunkeru kuci,mrzelo me odmah da iskipujem i kad ja sutra otvorio bunker a ono soje mnogo vise nego sto sam doneo.......
naravoucenije.....soja naliva cak i kad je ovrsena ako niste znali.......................:haha:
Ti si nekad pisao relativno normalne postove,sta se sa tobom u medjuvremenu desilo?
 
Od svih ratarskih kultura mislim da soji kiša može najmanje da šteti u vidu spiranja zrna i smanjenja grama pošto je to uljarica i sadrži dosta masnoće u sebi e sad štete mogu da nastanu ako je usev polegao i biljke i mahune leže na zemlji tad dolazi do truljenja mahuna koje su u dodiru sa zemljom usled preterane vlažnosti, jedne godine dok sam radio u firmi ostala nam sorta ravnica (semenska 50ha) za novembar da vršemo pošto je bila kišna jesen i nije moglo vlagu skinuti na jus a institut nije hteo da je primi vlažnu no ipak su je u novembru primili sa 16-17% vlage jel više nije moglo čekati a bila je prezrela odavno, i tad iako je kasno skidana i kisla je kozna kolko puta prinos se kretao u proseku oko 4200-4300kg po ha što je po meni dobar rod i prosek, sreća je bila što nije polegla i nije se otvarala kao neke sorte.
 
gorštak,ipak ćeda sazri pre nove godine
011.jpg

Do početka oktobra bi trebala da sazri , 2010 god (koju svi pamte kao dosta kišovitu godinu ) imao sam gorštaka , sejan je negde početkom aprila a ovšen je 22 septembra sa 14% vlage , tako da opušteno stiže pre nove godine.
 
Jel imao neko sortu "Idila" znam da je kasnostasna sorta jel pripada grupi kao i gorštak?
 
Marčelo,ta soja je vrše za 2 nedelje
Danas prošao autoputem,moje soje sejane 2.i3.maja,koje su do pre neki dan bile zelene,ŽUTE SE,otkucava im biološki sat
 
Nazad
Vrh