Soja 2014 god

Mene su zvala vec tri otkupljivaca, nude ovo, nude ono,, avans odmah, ostalo kada ja zelim da fakturisem po berzanskoj ceni, lager besplatan, itd... ako je po ovome, izgleda da ce biti velika traznja za sojom. Neki su poceli da skidaju, ne znam prinose.
 
Brate ja sliku clia nemam u telefonu neka greska u prebacivanju od strane servera. Moje misljenje je da se soja degenerisala od jake hemije jer samo soja koja je prskana Corumom je takva ostale soje su zelene i normalan list imaju.
 
03.09.2014.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a).
Presentation3.jpg
 
Pocetna cena ovogodisnjeg roda je mnogo veca nego pocetna prosle godine, a koliko vidim opsta tendencja cena svih proizvoda je u padu. Verovatno ce kada krene kosidba soje u punom jeku za dve nedelje cena jos biti niza ? Idklecin, kakvi su rezultati prvih kosidbi soje u okolini Baca ?
 
Mi smo vrsili pojedine parcele rane soje prinos se krece od 1500-1800kg po kj na bas losijem zemljistu gde nije bas preporucljivo sejati soju ali ova godina se pokazala kao bingo na tim zemljistima
 
To je odlican prinos za rane sorte. Prijaju ove kise.:) Jel to neko peskovito zemljiste ? Kome ste predali tu soju ? Koliko daju akontaciju ?
 
Kad ušpici listove onda soji nedostaje nešto od hraniva ili je nedostatak vlage a pošto ove godine ima padavina to nebi trebalo da je razlog.
 
Vratio se sa odmora i ćale mi saopštio jednu lepu vest ove godine. Ovršena soja, NS Maximus oko 24 m/kj, cena 58 dinara, obračunata. Nažalost demo ogled još nije sazreo. Videćemo kako će se dalje kretati cena, a i prinos. Nadam se da ćemo uspeti da organizujemo merenje demo ogleda i da vidimo koja sorta se pokazala najboljom u ovako specifičnoj godini.
 
Cekaj, to je tek lisce pocelo da zuti. Ima taj jos da sazreva koliko hoces osim ako ne mislis da malo mucis kombajn. Stablo mu je kao sekvoja ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh