Slobodna diskusija o traktorima

Ја радим 50 кј са три трактора и баш због тога сам и продао ИМТ 5136 јер је био не искоришћен трактор укупно није имао 150 сати годишње рада. И када сам се прерачунао испало ми је рентабилиније да купим МТЗ-а који ће ми бити скоро па универзалан трактор.
 
Moj JD 4755 napravi izmedju 200 i 300 sati godisnje i nebi nikada spremanje i nekada oranje, a sada razrivanje uradio bolje i lakse da imam manji traktor… em je udobniji od recimo nekog manjeg em brze zavrsim.. ne vidim smisao da imam nov od 100ks pa sa njim danima radim, evo ove jeseni je za 8 dana iz gruberisao 100 ha. I parkiram ga pa mirno dalje funkcionisem. Sa maxxum koji je kupljen sa 9600 sati pravim isto toliko sati on trenutno ima samo tanjiracu i prikolice. Takodje je zamenio mtz 82. Imt 560 pravi od 600 do 1000 sati. Ali ne zato sto volim nego zbog obima posla koji on radi. Nema veze sto sve ja to mogu uraditi i sa manjim. Nego sto je lakse ovako.
 
Ima moj komsija dosta snage ima njegov. Vukao 8m spremac.. nije veliki potrosac. Nije ima nekih problema, curilo mu ulje dole na osovini gde se poluge kace to su odradili. I bio ga zezao nije teo u najbrze brzine da ubaci.. i to su resili. Vecinu mu je radio bendiks iz Siriga.
 
Ima moj komsija dosta snage ima njegov. Vukao 8m spremac.. nije veliki potrosac. Nije ima nekih problema, curilo mu ulje dole na osovini gde se poluge kace to su odradili. I bio ga zezao nije teo u najbrze brzine da ubaci.. i to su resili. Vecinu mu je radio bendiks iz Siriga.
Taj iz siriga majstor sve radi sto se tice kvarova?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Mislim da da… jer sam tamo video nekoliko takvih traktora… i kabina i koje cega. Ali je to bilo pre koju godinu.
 
Jel radi jos neko sa polovnim gumama sem onog lika iz B. Petrovog Sela? Brat trazi neke polovne 14.9-26 i 18.4-38
 
Nazad
Vrh