Slobodna diskusija o traktorima

То је за камионе али верујем да је исти принцип и за тафе и махиндру, а чак могуће и иста манофактура.
 
Eee taaaj… na 3000 sati prolupao na malim pesnicama kod coveka u selu.. ne moze bas do neba da se dize ta ostrina…
 
Ti motori su imali problema na pocetku i navodno je to kasnije reseno. Nisam ni ja pristalica da se iz iste kubikaze izvlaci preterano velika konjaza. Npr. FPT motor od 6728 ccm se nalaze i u Maxxumu od 125 ks a i u Optumu od 300 ks. Verovatno ce taj isti motor u tom Maxxumu biti puno dugotrajniji. Isti taj motor kod mene u NH-u sa 195 ks posle 8500 sati funkcionise savrseno. Fabrika preporucuje zamenu ulja na 600 sati a ja menjam na 250 i ne silujem motor do kraja nego volim da uvek ima malo rezerve.
 
Poslednja izmena:
Sve je bolje sa 6 cilindara nego ove nove nabrijane igracke sa 4 cilindra sa tim napumpanim konjima...

Bio je test davno isti traktori, iste snage, samo razlicit broj cilindara...6ci oduvali u teskim radovima te cetvrtake, sa manjom potrosnjom, kao i sa manjim opterecenjem motora, a samim tim i ustedom u gorivu...prednost 4 cilindra laki povrsinski radovi, manji utrosak goriva...
 
Kod mene na D.F je motor od 7.2l i namešten je na 110 kw.Drugar ima isti takav motor na Claas Atles-u samo nasviran na 275 ks.Radili su mu motor na 8.000 sati.Navodno je turbina krivac.
 
Ja doveo svog Axosa sa servisa, izorao desetak jutara, bome mogu reci da je razlika u snazi osjetna, moze orati za dvije brzine vise nego inace. Jos ostaje srediti i PVP, ali traktor mozda ode na proljece, pa mi se sad ne ulaze vise puno u njega. Cini mi se da je i potrosnja niza, ali to cu sigurno znati kad izorem do kraja.
 
Radnik je bio tu ..drugar gledao nešto oko 100 konja tako da nisam ulazio u razgovor o cenama . Kaže da mu stiže 150 170 konja za par dana..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ko još veruje u te radne sate..ja novu pumu 170 ili 210 ne mogu da kupim sa ovih 100h zemlje, tako da se zadovoljavam ovim što mogu.. za nas je realnost 80 do 100ks novo..sve ostalo mora da bude polovno.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Nazad
Vrh