Slobodna diskusija o traktorima

Na yto su mi pravili posebno, nemaju u serijskoj proizvodnji a poseban je jer ne ide na šelnu već pločica sa 4 šrafa... Hoće I to, nije im problem...
 
Jel inoks?
Koliko dodje rsd?
Ovakav mi je najjaci, bas j*backi izgleda, pogotovo hrom
13dfbabd4401db60f802e517220e41cf.jpg
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan vozim bez kabine jer sam skinuo čistim ovčarnike, i kakav moćan zvuk preko 1600 obrtaja kad zaukava
Baš sam se napalio
Danas smo se izmedju ostalog igrali sa GURCUZOM malo su mu otresali točkovi čim nešto digne na hidraulik a nema lufta u volanu, sve na ruci osetiš
Amortizer od nekog fiata i krajevi spona i parčad sa glavčine gde idu krajevi spona
Kolega DJUNTA je imao strašnu ideju
1cc2a614e10b74011998cadadcdbac14.jpg
afb7bcba15b2ef9aa8519e0c04a318d6.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ja očekujem da naš Luka uskoro krene sa proizvodnjom prvog samostalnog domaćeg traktora, pazite šta vam kažem. Još ako uđe u IPARD program, mašala.
 
Da znaš da sam hteo da napravim mali telehendler
Nacrte imam, sve sam prostudirao više puta
Motor i menjač bi bili od golfa 2 diesel
Ali bi motor stajao uzduz
Diferencijali prednji od nive i poluosovine i akšne samo ukrućeno bez vešanja
Pumpa hidraulike od kamiona
Bio bi malih gabarita širine oko 1m dužine oko 2,5m
Nosivost oko 1t
Točkovi 15,3"
Visina dizanja oko 3,5m
Mislim da bi bila djavo za stočarstvo



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ako uhvatim vremena i mogućnosti uradiću sebi
Da ne moram skidati kabinu
Inače da se pohvalim rogonja je radio 6 dana po malo i utovario 90 prikolica ispod ovaca
32 kući ostalo usluzno 10e po prikolici
Rogonja možda nije zadnje čudo tehnike ali radi posao
280a88f614556f822531b3c026085d5d.jpg
6b3f3605b9efe0bdbdd70d3a332b4655.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ako kome treba dobar traktor 560 1984g
i dobar plug 756 vogel
Sve je iz kuće od prvog i jedinog vlasnika
Stanje je bolje nego kad je bilo novo!!!!!!!!
Sve je FULL ali stvarno sve pod konac sve odrzavano nema ni mane ni greške niti šta skriveno!!!!!!
Prodaje moj drug Jovo Kaurin kačio je i u D-Z i svuda
Sve preporuke cenu ne znam niti želim da znam ako nekog interesuje nek se javi za Jovin broj
Čovek prodaje zbog odlaska u inostranstvo!!
Visoko obrazovani ljudi i on i žena ali moraju da idu preko!!!
Žao mi je što se ovo dešava, što za 15_20g nećeš imati skim stati u atarima i popit pivu, moj drug Kaurin doktor stočarstva zaljubljenik u konje, ovce i paoršag, prodade stado pre koji dan, prodade konje sad i traktori dolaze na red i kuća i zemlja i sve sem ikone sa zida
E moja Srbijo pokvareni džojstiku!!!!!



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dodjem kod tebe u ovčarnik i (očistim) utovarim u tvoju prikolicu
Naravno ne neku zmajevku ili kamionku
neku manju 3_5t
Ili ako možda uspeš nekog da nadješ da se čisti ručno imaš 30% više prikolica jer je iscepkano i platiš ga 300din sat + piće i hrana
Npr ja dok sam plaćao radnike za čišćenje ovčarnika izlazilo me 10e po prikolici imt jednoosovinka

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Razumem, nije utovar sa deponije nego zavlacenje u objekte. Ja naplacujem 400din po utovarenoj 3t jednoosovinki sa deponije a ukazuju se prilike i da se ciste objekti pa razmisljam koju cenu da udarim.
 
Jeftino radiš!!!!
Diži cenu!!!
Tovario sam sa gomile na njivi nekom tipu što ima svoju kempericu tehnostroj i naplaćivao 800 dinži po prikolici
Ili nek zove ult i plati na sat 40e i dok stoji
A npr dok sam radio nekad sebi sa PEŠOM onim zadnjim žutim utovarivačem bio sam ispraksan da ako nije baš blato utovarim tehnostroj za 12_16min sa 539 na 1400 obrtaja prva brza i rikverc
Pesak sam tovario pešom 10 min jednoosovinka
A sa ovim nekad iz 4_5 kašika bude prikolica djubra iz ovčarnika a prosek je 10-14 kašika
Ovaj krokodil mu baš dosta znači, a kad ne mogu da otkinem znači dosta i hidro nagib!!
Zagrize i nemože ni da digne ni da otkine i onda malo od sebe na sebe i otkine!!
Sa gomile je lakše još kad je suva podloga, medjutim stajnjak bude baš tezak kad je zreo!!



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh