Slobodna diskusija o traktorima

Hvala vam na savetima, danas cemo se cuti opet.
@lovac luka
Ima li neki posebni razlog da bezim od 558 ili onako?
@deks
Zar su toliko lose na zemlji?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoк
Боље продај тог фергусона добићеш веће паре сто посто и купи нешто јаче.Мислим да ти то није паметна продаја,тј једино да ти доплати једно 1000е.Ако ти је 539 у иоле пристојном стању.
И даље стојим да је боље да купиш 5211 зетор или нешто слично,са кабином него тог 558
 
Poslednja izmena:
Aj i to cudo da procitam da 560 ima od nekog bolje kocnice.
Pre 5-6 god radili kocnice prvi put, inace traktor je 84 godiste.
Jos uvek fabricki cilindri.
Ne znam zasto neko ima ptoblema sa tim, kod nas nikad do sad, uvek je kocio kao putnicki auto.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@Rasa91
Nisi ispratio pricu od pocetka, nisam sada u mogucnosti da kupim, jer sam radio busotinu za vodu, a ovo mi je ispalo da hoce zamenu za 539 pa bih ga zato uzeo.
Mada videcu, kasnije bi trebalo da odem da ga pogledam.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
558 je veliki ferguson
Menjač i kvačilo i hidraulik od fergule
Most poseban i slab
Trube od 560_577
Mnogo je bolji izbor 560 a pogotovo 577
A od 560 uvek moš pravit 575_585

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Evo ovako, isao sam da ga vidim.
I na slikama je mnogo bolji, gume su lose kramponi su poceli da se odvajaju i ispucale su bas kao da ce svakog trena eksplodirati, trap los, kocnice nema, prrednji tockovi na asfaltu na vise od pola gasa ih jurim mlate levo desno. Na cepu od ulja kada sam dosao bio je suv i posle vozanja na asfaltu nekih 500m je bacio malo ulja na cep i izbaciva prilicno pare, tako da motor verovatno nije u nekom stanju i odustao sam od njega.
Ali u povratku sam saznao za imt 559, traktor je besprekoran, gume skoro nove, trap dobar, kocnice dobre, pali bukvalno na pola kljuca, signalizacija ispravna, tako da ce sutra doci da pogleda moj 539 i da se detaljno dogovorimo koliko da mi doplati.
@olalija
Pre svega hvala ti na detaljnom savetu.
Razumem Matica ima boljih traktora i svega ali za moje potrebe je traktor te snage sasvim dovoljan, bilo bi glupo od mene da uzimam nesto nerealno, sto mi nije potrebno.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nemoj gledati na snagu. Gledaj da za isto ili malo više para uzmeš mnooooogo bolje rešen traktor. Bio to imt 560-577-585-588 ili zetor (nzm tačno koje je kolega Putin predlagao....). Faktički ako bi uzeo 560 to je traktor iste snage kao i 558, ali sa boljim volanom, hidraulikom, prednjicom.... Sve što je Lovac Luka napisao.
577 je još bolja varijanta. Skoro isto kao i 560 ali što je najvažnije bolji motor i manji potrošač od 558 a i 560. A ako bi slučajno našao 585 ili 588 to bi ti bila još bolja varijanta jer su jeftini za kupovinu a neuništivi.
Sa zetorom dobijaš mnogo bolju kabinu u odnosu na imt. Mani se 558 a i 559. To su ti isti traktori samo ovaj drugi ima malo veći hladnjak, koliko znam.
 
Kad kupis 558 racunaj odmah da ti treba veci plug, setvospremac, drljaca, tanjiraca. U malim parcelama nepravilnog oblika mnogo je lakse terati prskalicu, spartac s 539 nego 558. Okretniji je 100 puta i bolji za manje poslove, manji potrosac. Sa 539 radis 10ha zemlje bez problema.
 
Jos nije nista sigurno, samo je eto malo problem jer nisam ranije izbacio na oglase moj 539 da ga prodajem pa da imam vise vremena do sezone da trazim drugi traktor.
Ali za 560 ili neki drugi traktor koji si ti i druge kolege naveli a da je u ovakvom stanju kao ovaj 559 nemam dovoljno novca i da prodam mog 539 za odlicne pare, kasnije ce opet zahtevati neka ulaganja, a ovaj je sada bez ikakvog ulaganja.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Prikljucke moram kad tad menjati jer cu malo povecati povrsine za obradu a to ce biti mucenje i traktora i mene ako ostavim 539.
Razumem ja da 558-559 nije idealno i sjajno resenje ali je zbog snage bolji i to je trenutno moja realnost

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kad kupis 558 racunaj odmah da ti treba veci plug, setvospremac, drljaca, tanjiraca. U malim parcelama nepravilnog oblika mnogo je lakse terati prskalicu, spartac s 539 nego 558. Okretniji je 100 puta i bolji za manje poslove, manji potrosac. Sa 539 radis 10ha zemlje bez problema.
539 je sto puta okretniji jedino od nosača aviona.
 
Ne brini, 539 se uvek može prodati a 558, 560, 577, 585, 588 se uvek može pronaći. Ma, možeš da biraš kojeg ćeš kupiti! Po kojoj ceni sad idu 539?
Eno drugar prodaje 560-ku utegnutu ko grom, ali stvarno dobar traktor, pa ne može da proda. Kaže kad pogleda samo na polovnim automobilima ima preko 100 560-ki u ponudi.
 
Evo ovako, isao sam da ga vidim.
I na slikama je mnogo bolji, gume su lose kramponi su poceli da se odvajaju i ispucale su bas kao da ce svakog trena eksplodirati, trap los, kocnice nema, prrednji tockovi na asfaltu na vise od pola gasa ih jurim mlate levo desno. Na cepu od ulja kada sam dosao bio je suv i posle vozanja na asfaltu nekih 500m je bacio malo ulja na cep i izbaciva prilicno pare, tako da motor verovatno nije u nekom stanju i odustao sam od njega.
Ali u povratku sam saznao za imt 559, traktor je besprekoran, gume skoro nove, trap dobar, kocnice dobre, pali bukvalno na pola kljuca, signalizacija ispravna, tako da ce sutra doci da pogleda moj 539 i da se detaljno dogovorimo koliko da mi doplati.
@olalija
Pre svega hvala ti na detaljnom savetu.
Razumem Matica ima boljih traktora i svega ali za moje potrebe je traktor te snage sasvim dovoljan, bilo bi glupo od mene da uzimam nesto nerealno, sto mi nije potrebno.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Taj traktor realno ne vredi vise od 2000 evra, saberi ulaganje gume, volan, kocnice motor, to ti je i do 1500e ulaganja!!!
 
Cene na oglasima su vecina preko 3200€ za 539.
Koliko taj drugar trazi za 560?
@Kremator
Odustao sam od tog 558, gledao sam posle njega 559 koji je u zaista odlicnom stanju, videcu sutra kako cemo se dogovoriti.
 
Mozda je dobar, ali skup. Za slicne pare drugar pre neku godinu kupio 565, znaci noviji tip. Ja sam pre jedno 5-6 godina gledao 560 novi tip kao grom, sa novim gumama i hidro volanom i davao ga covek za 3500. Jedino nije imao kocnice. I sve je to bilo pre, tako da sad moze da bude samo jeftinije.
 
Po meni je i to prejaka cena za 560, ako je novi tip sa suvim kocnicama,servom i koliko toliko ispravno stanje lako se dobije 4500e.
Trazeniji je sad nego pre 5-10 godina .
 
Ja sam proletos prodao 578 sa gumama 90% i mehaničkim kočnicama, kocio kao auto. Zadnje gume 18.4 30. Dosta neokretan ali za oranje dušu dao. A jeste bio bučan.
 
E Aco, da znaš šta je sve rađeno na ovom traktoru.... Sigurno bi promenio mišljenje. Sigurno nije možda nego je stvarno dobar. Pogotovo da ga vidiš uživo.
A za cenu sam ja kriv. Ja sam mu rekao da traži više a lako će skinuti na manje, jer kad sam video šta je sve u okruženju prodato za 4 ili 4500e.... mislio sam da glat dobija nekih 3800.
Sve u svemu cena nije fiksna (zaboravio je ažurirati cenu u oglasu, biće niža ihaj) a traktor je stvarno remontovan uzduž i popreko i jako puno je uloženo u njega a posle remonta nije radio ništa teško.
 
Kolega Polkic svi ti imt traktori koje kolege navode rade radnju jako dobro. U jednom trenutku sam radio sa 533, 2x539 i 558. Sada je 533 prodat (pre mesec dana) i 558 pre tri meseca.
Sve zavisi sta tebi treba. Ako neces kaciti 6r Majevicu 558 ti je dovoljan u odnosu na 560. Okretniji je takodje. Kod nas je obrao u klipu, uzorao i spremio mamu lebovu. Za 10-20h to je igrarija za 558 sve operacije da radi.

Sa Zetorom nemam iskustva. U sustini za cca 3000e ces resiti cca 60ks traktor i gas. Prikljucke menjas u hodu. Ja tako orem sa 84ks traktorom i 2 brazde plugom od 558.

Cene su kako se dvojica dogovore. 533 sam prodao za vise od 2000e ali zato kada je dosao kod mene u jesen 2015 sve je promenjeno sta god sam smatrao da treba. Traktor sam prodao u 100% ispravnom stanju i naravno da ga ne dam kao krseve sto prodaju za 1300-1400e.
 
@bojcetic
Necu kacati 6 redi, imam od 4.
U tome je stvar kao sto nisi ti hteo tvoj 533 da daa za male pare jer si znao kakav je traktor da je bez greske, tako je meni bolje sada da uzmem ovaj 559 jer je traktor bez greske, nego neki 560 za vece pare u koji moram odmah ulagati.
Ovaj 559 je u selu blizu mene i malo sam se raspitao kakav je kao covek i kako odrzava masine, dobio sam samo reci hvale.
Takodje sam gledao ja kakve su mu ostale masine sve je pod konac, ciste i spakovane pod supu.
Rekao je ovako za novac da ga ne bi dao ispod 3000€.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh