Slobodna diskusija o traktorima

Ala si ga pametno posavetovao da kupi imt 540 groblje od traktora.
Jaci za 1 ks hahaha od 539.to za tezinu je tacno.
Ali 539 0krecem u mestu a 540 nikako.a sta mozes vise da.povuces sa njim?naravno bas nista.
 
Druze, prvo, napisao sam da je manje okretan od ferge, a drugo to sto na nalepnici pise 540 ne znaci da ima 40ks, motori su identicni na njemu i 539. Covek je lepo napisao da mu treba traktor za lake poslove i transport, i da je tanak sa evrima. 540 je vise od 1000e jeftiniji od 539 u istom stanju, a duplo jeftiniji od 549. Moze vecu prskalicu da nosi od 539, vise djubriva u rasipacu, masivnije poluge i ramena hidraulika, pumpa sa 560, u transportu je brzi. Gume 12ice teze se zaglibi, za nijansu manje skace od 539 i naravno tezi napred i masivniji trap, teze se propinje. Menjac pouzdan boli glava.
 
Jeste da 540 ima vecu tezinu od 539, ali mu je ta tezina nabacena napred, a pozadi je isto. Tako da od toga slaba vajda. Dok je 549 vec zanimljivija masina.
 
Nije tacno da je napred sva razlika u tezini, tezi je i pozadi od 539, i teze proklizava. Za malo jace od 2000e mali traktor boli glava!
Za baš lake poslove imam Univerzala 445 ali on je lak i jako je spor na kardanu pa mi treba malo jači oko 50 ks,da bude malo teži i brži. U svakom slučaju hvala svima na pomoći! Svaka kritika i iskustvo mi znače.
 
Pozdrav svima.
Dvoumim se u vezi kupovine traktora između Imt 549 i Torpedo 4806 pa bih voleo da čujem vaše mišljenje. Traktor bi se koristio za većinu lakših radova i transport.
Ja kada sam se 2007 dvoumio između pomenuta dva traktora odlučiosam se za Torpeda 48 Adriatika i nisam se pokajao. Trakrtor za pomenute poslove odličan, okretan brz i izuzetno mali potrošač.
 
To si u pravu MICA967 okretan i jedan od najmanjih potrosaca u svetu.
I joscjedna prednost veeelika mu je odvojeno kvacilo za kardan kad sejes nema da razmisljas na duplo kvacilo.ogromna prednost.
 
Bio bih zahvalan da mi kažete zašto je loš Torpedo. Imam iskustva sa Rakovicom 60, Univerzalom 445 i sa mtz 52 ali sa torpedom nisam nikada imao kontakt pa uopšte ne znam kakvi su. U selu ima nekoliko Torpeda 75 i 90 i jedan od 40 ks i vidim da su zadovoljni sa njima. Verujem da je IMT bolji ali dosta je i skuplji a ja sam malo tanak sa evrima. Svideo mi se 4806 sa velikom kabinom pa sam se zato i zainteresovao za njega.
Više puta sam rekao i opet ću, TORPEDO je super ko je kupio nov, pazio odrzavao i traje mu
Opet ako je imalo zapušten muka živa
4806, glavni problem menjač i diferencijal, ostali su još od 3706
Igličasti ležajevi u snopovima crknu tako se vozi i pola menjača izjebe
Diferencijal osetljiv jako a točkovi na njemu 13_14 kako koji previše za njega
Hidraulik osetljiv, ne precizan
Kvačilo osetljivo
Za motor skidam kapu!!!!!
Priče o maloj potrošnji su samo priče!!!
Cena polovnih sve govori, kao i reno laguna i mercedes A klasa biraš za male novce
2500_3500e
549 hidraulik odličan
Kvačilo odlično
Menjač odličan
Diferencijal odličan
Motor odličan direktaš
Cena sve govori, polovan od prvog vlasnika u FULL stanju nema bez 5-5500e
Dobar izbor 540 jeftin
Motor od 539 odličan
Menjač odličan
Hidraulik odličan
Diferencijal odličan
Biraš ga za 2500e
Dostupnost i kvalitet delova ne uporediv
imt razvodni ventil hidraulika 20e odličan
Td razvodni ventil kinez 50e
Torpedo zahteva odrzavanje i osetljiv je na loše,
Imt kanta sve preživljava od nikad menjanog ulja u menjaču, na dalje






Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ma torpedo je za ljude koji su jako plahi.
Moraš ga paziti.
Ovaj ima 45 adriatik pa pukne poluosovina.
Pa onda zdrobi hidrulik i getribu dok ga je šlepao.
Jedino motor na tome vrijedi od deutza drugo niš.
Kad je vidio kako imt šaltam rekao je da bi torpedu mjenjač iščupa 🤣🤣🤣
Dosta slabo izveden traktor a dijelovi skupi i nema ih
 
Imao Torpeda, nece u moje dvoriste vise!
Dzigericu mi pojeo!!
Iz 1 i 2 iskace kao lud, dodje majstor radi ceo zivot menjace, inace znamo se od pre, niko me nije lagao! Kaze ljudina druze lakse sklopim CTF koji ima delova za punu traktorsku prikolicu, nego ovo govno koje ima delova za kofu od 10l.
Uradimo sve po ps-u, popravka oko 1000e, ja u njivu da orem, jedan dan ide ekstra drugi dan bam! Iskoci iz 2.
2 puta otvarali, oba puta po 1000e.
A ta brzina se najvise koristi, najvise je potrebna, oranje tanjiranje, spremiranje, sejanje, prskanje....
To za motor je tacno, potpisujem!!
Imao sam Store, motor kao na 549, isti, vise trosi!
Torpedo da l' bolje pali, bolje radi, bolje vuce, kad se zagreje dobro ne mozes mu prici, bije jara kao iz furune, sto je vreliji sve lepsi zvuk ima, ali na kraju svo ustedjeno gorivo naplati onako kurvinski!!

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Sta ste u taj menjac uspeli promeniti za 2 hiljade eura ?
Sve sto je izgledalo sumljivo,(skoro sve iz menjaca) zupcanici, osovine, lezajevi, ceo birac...
Birac smo vratili stari kad smo ga otvorili drugi put posle 3-4god. Neverovatno koliko je stari bio bolji nego onaj koji je stavljen nov i radio te 3-4god.
Drugi put bio prb konusno tanjirasti par, aj kad vec otvaramo, culo se u menjacu nesto, opet ista prica... delovi uopste nisu jeftini, majstor nece raditi za eksere, to ne moze svaki majstor ni da radi sto znaci da ce radni sat biti malo skuplji..

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Jednom je na td 55 otpao mjerač ulja u getribu dalje znate
Kod mene u komsiluku covek na Storeu odvrne cep da dospe ulje, posto radi sumu turpija na sve strane, par min nije bio tu,mali sestric nadje jednu i svitla u menjac
Nisam sme da pitam koliko je kostala igranka

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh