Slobodna diskusija o traktorima

Nisi ti obradjivao bedencine gde traktor rga rezervoar nafte na dan pa se i ugasi, pitao bih te onda sta mislis.
Dok obradis takvih 20ari, u normalnim uslovima lako spremis i preko 2h.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Орати док се не преврнеш или улетиш у дренажни канал, нека хвала. Има и овде места која нису погодна за обраду, радило се на силу.
 
Po meni to bodovanje nema logike!!
Jer onaj u ruralnom podrucju i ja u podrucju koje je "NAVODNO" razvijeno nismo isti??
Stocar on stocar ja kakve razlike tu ima??
Meni je mozda bolja infrastruktura vece parcele ali je zakup daleko skuplji!!
Onda BG daje subvencije za zeleni prsten pa oni su u razvijenom podrucju okolina BG
Sad i Nis daje subvencije isto za zeleni prsten
A sta svi mi koji nismo blizu grada??
Nama mauna i banana!!

Ja bi sad pristao da masinu platim u jaganjcima daj mi to ili ratarima daj da plate u zitu soji itd
I mislim da cemo zaliti za nekadasnjom robnom razmenom!!


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Ne pričaj nešto što ne znaš, molim te.

Neko me je pitao za bodove, mislim da sam imao 47 ili 49 bodova.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Nisi ti obradjivao bedencine gde traktor rga rezervoar nafte na dan pa se i ugasi, pitao bih te onda sta mislis.
Dok obradis takvih 20ari, u normalnim uslovima lako spremis i preko 2h.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Dejane slozicemo se da je zakup zemlje 6_10 puta jeftiniji nego ovde
Gde ide 6_8 pa i 10e AR


Petre znam ljude bliske vlasti koji su se fiktivno razveli i odrekli dece
otvorili zeni gazdinstvo na tipa STAROJ PLANINI u nekoj pecini i uzeli nove masine
A isto tako sela u sremu NESTIN I VIZIC pripadaju mojoj opstini, ima dobrih gudura i cuda gde ljudi rade zamlju ali se vode u opstini Backa palanka koja je navodno razvijena
A u opstinu idu preko HR teritorije, deca u skolu idu sa pasosem

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Što uraditi?
Imam Claas Axos, 2009., 8500rs, ja sam drugi vlasnik, kod mene je 6 godina, u super je stanju. Full oprema, original utovarivač, puno je uloženo u njega i zasad radi kao sat. Ali godine ga polako sustižu i bojim se većih kvarova i ulaganja.
Mislim da bih mogao dobiti za njega cca 30 000e.
A za 40 000e imam priliku uzeti JD 5090M, 2019., 2500 sati, od prvog vlasnika, radio samo međurednu obradu, traktor kao bombona.
Međutim, ima puno manje opreme, nema čak ni EHR, utovarivač bi mi dosta falio, mada nije neophodan...
U dilemi sam velikoj.



 
Ako ti se ne dopada što John ima malo opreme, prati oglase neko vreme pa će se možda pojaviti nešto drugo. Ima još dobrih brendova
 
Nazad
Vrh