Slobodna diskusija o traktorima

pa rakovica moze da ide kako moze da ide - a ovaj moze i ovako i onako, mada ga ja vozim u oranju 4 sporom , u prvoj mi se davi nekako mozda je motor jos pomalo lenj :sta:
 
Idealno bi bilo da terate 1 brzom na 1700-1800 ako moze ako ne zbog duzeg veka motora mora brzina nize.Kao i auto kad terate uz brdo ako moze 4. ako ne ide u 3 pa ako ne moze ni u njoj 2 idt.
 
po knjizi 3 spora 1500obr 3.61km/h
4 spora 1800 obr 5.81km/h
1 brza 2200obr 10.81km/h

al to je kad ide po putu po ravnom, pretpostavljam da u oranju postoji odstupanje na nize jer traktor jedan deo snage trosi na savladjivanje otpora
 
Čika Jovo ja neznam detalje vaseg traktora ali nebi trebalo da radi na punom gasu u nekim ekstremnim uslovima ili duze vreme.Ja imam 533 i kao sto znate tu snaga manjka.Mogu da orem 1 brzom ali koliko.Pregrejace se,naduvam mu gas itd.Verovatno jace masine to lakse podnose u nekoj meri ali pun gas za dizela je losa varijanta.Ovo pricam iz licnog iskustva jer sam radio motore dok sam bio na praksi,pa sam pratio kako ko vozi i koliko ko prelazi sa istim motorom.Razlika izmedju vozaca koji naduva gas preko 2000o/m i onog koji ne prelazi 1800 je negde za 30%.Ovaj prvi radi motor na 700,000 a drugi na 1,000,000km. 300.000km nije mala razlika.
 
Mislim da govori o busevima, ranije je to spominjao. Jasno je da za nijedan motor nije dobro da stalno radi pod maksimalnom turažom i opterećenjem, bio to motor u traktoru, busu ili kamionu. Svi ti dizeli su jako slični.
 
Da li znate da Imt 5270 uopšte nema ručni gas? Ima Mercedes motor i sistem da kad stisneš gas do kraja on se zakači i ostaje tu dok ne stisneš ponovo onda se vrati. Zašto je Mercedes dozvolio da se tako ugradi motor?
 
Koliko je to obrtaja do kraja i koji mercedesov motor je u pitanju .to sigurno nije pun gas.Ja koliko vidi na starijim pumpama i da hoces nemoze pun gas blombirano i jedino da skines plombu pa da moze bas pun.Mozda ja i gresim ali sto se mene tice pun gas samo kad mora i krace vreme.
 
Koliko je to obrtaja do kraja i koji mercedesov motor je u pitanju .to sigurno nije pun gas.Ja koliko vidi na starijim pumpama i da hoces nemoze pun gas blombirano i jedino da skines plombu pa da moze bas pun.Mozda ja i gresim ali sto se mene tice pun gas samo kad mora i krace vreme.
Oko 2200 je pun gas!
 
Zavisi od štelovanja pumpe. Ovi motori koji su ugradjivani u traktore imaju manje, nije mi pri ruci knjiga, ali 2000-2200 obrtaja. Mislim da je to OM 402 ili OM 404.

Evo tehnicki podaci za IMT-5270

4-14-2011-90432-pm.jpg
 
Hvala za link. Imam ja i tu knjigu i istu tj sličnu iz 1986 godine, ali je u drugoj sobi, a tamo roditelji rano legnu.
 
Nazad
Vrh