Slobodna diskusija o traktorima

Ima sigurno bakarna bi trebala ili aluminijumska.Probaj stegni to malo.

Probao sam stegao skroz ali opet pusta,sutra cu skinut pa da vidim sta se moze napravit.Isto ona gumica na onom delu creva sa prikolice sto se ukljucuje u traktor pomerila se i pusta mi ulje iz creva iz prikolice,mozel se ona vrh gore creva(metalni)rastavljat da se gumica vrati na svoje mesto?
 
Probao sam stegao skroz ali opet pusta,sutra cu skinut pa da vidim sta se moze napravit.Isto ona gumica na onom delu creva sa prikolice sto se ukljucuje u traktor pomerila se i pusta mi ulje iz creva iz prikolice,mozel se ona vrh gore creva(metalni)rastavljat da se gumica vrati na svoje mesto?
Tu istu bakarnu podlošku zagrej do usijanja na vatri i brzo potopi u hladnu vodu. Tako će ona da postane ponovo mekana. Tako jedino stara podloška može da zaptiva. Nemoj bez toga dalje da stežeš holender, da bi sačuvao osetljiv navoj na razvodniku.
 
Najbolje kupi nove podloske, nije to velika investicija par dinara a bolje ce da ti odradi posao nego grejana jer se nova podloska pri zatezanju spljeska i popuni sve nepravilnosti na holenderu. Grejana moze da se iskoristi ali samo u krajnjoj nuzdi ako bas nemas novu inace nikad ne moze da bude kao nova.
 
bane 93

Javi sta si uradio.
A sto se hvataca varnica tice, najbolje je nastelovati ventile kako treba, i ne stavljati nikakve skalamerije na auspuh......
 
Iskrolovac je obavezan kod nas u zetvi...debele su kazne ako ga nemas namontiranog i ako nemas PP aparat u kabini....Poljocuvara ne interesuje kakvi su ti ventili na traktoru!
 
Mi ko da smo dva kontinenta,a ne ista drzava...naravno da ima i spartaju po ataru...cik probaj da upalis zetvene ostatke na njivi...50000 din na licu mesta!Izvinite na :off_topic:
 
Hvala na ovako ociglednoj informaciji. Ovde na ovom auspuhu se radi o hvatacu varnica rucne izrade a mene bi takodje zanimalo da li uoci zetvenih radova Komisije za zetvu proveravaju ispravnost hvataca varnica i da li dozvoljavaju rucnu izradu?
Unapred hvala na deteljnijoj informaciji.
 
Koji traktor od 45 do 50 ks bi bio najbolji za kupovinu, nov naravno a da nije yto ili foton i da moze da se kupi kod nas. Imt otpada posto bi imt 549 cekao ko zna koliko godina.
 
Sumadinac, koliko je bitno da ima prednju vucu, i do koliko para
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh