Slobodna diskusija o traktorima

Kolege, mislio sam da otvorim novu temu o tome koliko vam naplacuju majstori za razne poslove na traktorima ali ipak cu napisati u ovu temu.
Radio sam menjac na Zts 16245 ovih dana, poceo je u oranju da iskace iz 3 brzine sporo, nista nije lupalo i doneli odluku da ga uradimo. Dakle rastavljen na pola pa su mislili da skidaju samo zvono kako bi imali bolji prilaz menjacu. Da ne sirim detalje, jedan lezaj je bio skroz gotov pa menjali sinhron i jos lezajeva ali morali su skidati menjac dole.
Aktivno njih dvojica su radili 3 dana s tim da u par navrata sklapali pa rasklapali i tu izgubili sigurno od ova 3 dana bar 1/2 dana.
Ne bitno, ispalo na kraju kako treba radio sam sa njim i pokazao se dobro.
Pitao bi vas za vase iskustvo ili misljenje koliko ste platili ili mislite da sam platio za ovo zadovoljstvo? Meni se cini nerealno koliko su trazili. Svakako da sam im odmah platio ali rekao sam im da sam negativno iznenadjen.
U pitanju su majstori koji su mnogo puta bili u mom dvoristu.
 
To je realno, jedna dnevnica 50e, ako je malo dalje jos crvena za gorivo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne baviš se time ali si video koliko je to obiman i težak posao, mora da košta a najvažnije je to da su ti uradili kako treba jer imaš gomilu nabeđenih majstora koji ti urade posao, oderu sa cenom a ne urade u stvari ništa.
 
Ja bi rekao da na ovo pitanje odgovor da nebojsa 100, koliko bi on naplatio. Izlazak na teren i tei dana posla nije mala stavka. Ako je prijateljski naplaćeno onda je 300 evra ukupno. Mislim da jesu naplatili 10 000 dinara dnevno po coveku.
 
Poslednja izmena:
Meni kad je zviznuo diferencial na breni došli su pravi majstori iz Bečeja. Radili smo odma i menjač, njega su skinuli, natovarili u auto i odneli za Bečej. Posle su ga vratili sredjenog i nabacili a sve ostalo su radili na licu mesta. Mislim da su ruke sa gorivom bile 600 evra...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
То су два човека око 250-300 еур сваки,укупно 500-600еур за руке, није исто радити мењач на трактору од 50кс и 160кс
 
Ma nije ljudi, kakva hiljadarka. Na malom Zetoru bilo je vise posla oko skidanja kabine dok na ovom samo se odgurala kolica ispod vukli ga vani.
Kostalo me 400 e uz opravdanje kako su dosli 4 puta iz B. N. Sela i kao koliko su samo za put trosili.
Bio sam iznenadjen jer je uradjen mali Zetor za 150 e dok cuo sam kako su radili za 200 - 250 Imt 560. Nisam verovao da ce mi traziti 400.
No, sta da se radi, kako je tako je, gde ima stoke ima i stete!
Nikad do sad ni za sta uradjeno toliko nisam platio a mislim da ni oni nisu u zivotu naplatilli nekome toliko za neki rad.
Zar vi koji ste mislili 600 pa cak i 1000, platili ste nekad za nesto toliko para ili to ste tek tako napisali?
 
Nazad
Vrh