Slobodna diskusija o traktorima

Daje ih covek za 5000 dinara, a teski su ako se ne varam 84 kg. Po meni to je neka realna cena, jedino sto bi me i postarina dosta iskostala.
 
A šta je to bilo sa Zombiem , kako su ga prešli ?

IME (čitaj:kredibiletet i poverenje) "stvoreni" na Forumu, pa iskorišćeni pri trgovini...
Naručio delove, poklonio puno poverenje, pre trgovine mali milion puta ispitivao sve u vezi "robe", i "orobiše" ga i "olakšaše" za lepu suma-sumarum evropske šušteće monete...
Poslani delovi, blago rečeno, "ne odgovaraju" opisu u Oglasu...
Na kraju, morao sve da naručuje i nabavlja nanovo, a u stvarnosti zapravo POMAŽE KOMŠIJI !!!
Jedino sad ne znam ko će da snosi te dodatne troškove, ne verujem da će komšija, ondak bolje da je platio majstora !!!
Čućemo Zombija, šta ima da izjavi, najnovije...
Najverovatnije u Temi u kojoj je i pisao, tj. Ugradnja hidro volana...
Ništa iznenađujuće, imali smo (doduše "davno") sličan slučaj, ovde na Forumu, pa je nekako "sleglo"...
 
Aco jeste takvi tegovi imaju 84 kg ja sam ih izvadio iz felni i napravio nosač montažni na prednju poteznicu pa ih postavim tamo po potrebi. Mnogo bolju funkciju imaju napred nego u felnama jer traktor i dalje ''radi'' u rukavcima iako su točkovi pritisnuti za zemlju.
 
Pa ja imam starog Imt-a i njega teret podiže i šeta gore dole u rukavcima i kolevci kad su tegovi u felnama a kad su napred onda prednji kraj mnogo čvršće stoji. Jbg ne znam kako bih ti to objasnio nisam vešt na rečima ali vidna mi je razlika mnogo bolje se ponaša uz drugu varijantu.
 
Kad je teret u tockovima razbije kolevku i rukavce a kad je na sasiji ssve mnogo duze traje, i bolje se ponasa na drumu

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Imam ja ljudi i napred tegove, ali mi treba jos. Ovi mi odgovaraju za felne jer napred ako mu jos stavljam ima da mi bude okicen kao jelka. Traktor mi inace nema luftove u centralnom klinu i rukavcima tako da ne moze nista da seta.
 
Imam ja ljudi i napred tegove, ali mi treba jos. Ovi mi odgovaraju za felne jer napred ako mu jos stavljam ima da mi bude okicen kao jelka. Traktor mi inace nema luftove u centralnom klinu i rukavcima tako da ne moze nista da seta.
Izbegavaj tegove u prednjim tockovima, u firmi su sipali neki ANTIFRIZ u prednje tockove na teskim traktorima i razbilo je mostove i trapove!!!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Izbegavaj tegove u prednjim tockovima, u firmi su sipali neki ANTIFRIZ u prednje tockove na teskim traktorima i razbilo je mostove i trapove!!!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Luka za svaki trktor tj most ili za svaku gumu postoje proporcije vazduh-antifriz. Nije to samo turi vodu i teraj

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Mi smo sipali taj ANTIFRIZ -HLOR sta vec SLANI RASTVOR postoji firma u NS koja ti to naspe to se sipalo u sve tockove sva 4 u pitanju je bio CLAAS ARES 836 znam da zvuci sasavo ali posledice su bile katasrofalne,
A imao sam tegove za u felnu za fergusona i znam o cemu pricam sad kad sejem stavljam 4 tega od rusa napred a te za u felnu sam prodao jel razvaljuju trap i niko nemoze da me ubedi u drugcije jer sam osetio na svom dzepu!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nije ti bas opaska na mjestu...da prednji kraj ne trpi svi bi nosili tegove u tockovima,nebi ih bilo potrebe ni skidati
 
Nazad
Vrh