Slobodna diskusija o traktorima

Od kad im je tako važna naša bezbednost-verujem da su im važniji naši novčanici koji su sve prazniji.
Kod nas su jednom mom prijatelju tražili: trokut,prsluk,aparat za gašenje,lopatu,pesak(ne navode količinu),prva pomoć kojima je istekao rok,mora druga.
Moj prijatelj je samo pitao:-gde ja to da stavim (u pitanju je 539)
 
Ljudi, kupio bih traktor za 80-100ha. Trenutno imam od 40ks i od 80ks. Da li je bolje kupiti od 100ks i trobrazni obrtac, ili 130ks i cetvorobrazni obrtac. Za doboko oranje bi bilo oko 40ha. I najbitnije, cifra za kupovinu traktora je 20 hiljada.
 
Dečko raspolaže sa 20hiljada a za tu kombinaciju traktora od 120ks ,obrtač + vario treba mlogo više,gledaj nešto od 100ks i tri glave i gas kakvi vario i bakrači...
 
Imaš već dva traktora,a za te pare možeš da se uklopiš u ovu kombinaciju i da ti još nešto ostane za ne daj Bože. Vidiš kakva je godina kilava i nikakava ,zato dobronameran savet, a tvoje je šta ćeš raditi,oprez i ne srljaj sa gvožđem :ppozdrav:
 
Prvo zavisi kakva ti je zemlja. Kod mene je, naprimer, teska zemlja i 130ks za 4x35 je donja granica. Po mom misljenju 160ks je optimalno za za oko 100ha. Sve ispod toga je po meni malo.
To je moje misljenje.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Po meni je bolje 15-20ks u rezervi. Npr ja sa Same od 163ks leti kad orem sa Regentom za cveklu moram da pazim non stop na temperaturu jer hoce da se pregreva. A sa Renoom 145 14 situacija je jos gora.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Montoya ti je napisao dobro. 120ks i 3 brazde plug. Ne mora vario, ali neka ima podesivi zahvat. Sto vise brzina da ima u rangu 6-15km/h i pozeljno powershift jer ako imas njive gde imas vise tipova zemlje onda sa powershift gde mu je teze usporis i obrnuto. Takav traktor mislim da moze da se kupi za 20k a da nije isteran skroz.
 
Nazad
Vrh