Slobodna diskusija o traktorima

upravo sam se cuo sa jednim nasim clanom ovde
koji je odradio na rakovici taj motor :)
sve mi je objasnio tako da nemam vise dileme :)
jos jednom hvala svima na savetima :)
 
Podaci o uvozu novih traktora u 2013. godini do oktobra meseca

2sbjwr4.jpg
 
Neznam gde bih postavio ovo pitanje pa cu probati ovde. Listajuci domace i strane sajtove u potrazi za polovnim traktorima, naisao sam i na ovaj sajt. Konkretno, problem je u tome sto su cene traktora nerealno niske.

www.kleinanzeigen-landesweit.de
Dakle, u cemu je caka da traktor npr. 2004 god. kosta 5000 e:sta:
 
Neki traktori ni sa prednjom vučom ne vuku kao ti ursusi, mali potrošač, okretan, izdržljiv, nije previše skup za održavanje, ukratko.
 
Sto rece kolega iznad, ne znam gde bih pitao ovako nesto...

Planiram da kupim jednu zapustenu njivu, koja je samo kosena, a bagrem koji je rastao, nije secen na vreme.
Da li ovo moze traktor (zetor 5711 tj 55hp, 2700kg) da pocupa bez problema?
Znam da traktori ove snage i sljivu mogu da izvade, ali u pitanju je bagrem. On zna da ima bas zeznute isprepletane zile. E sad, bagrem nije veliki, a ima zeznute zile, pa ako je neko radio nesto ovako, neka napise, da znam cemu mogu da se nadam?


image upload

image hosting 10mb limit
 
Ja sam to puno radio i znam da je bagrem najteži za čupati .Ima splet žila koje idu daleko .Osi ovog duplog mslim da ćeš uspeti .Zakačiš još jednog fergu napred i mora ići.
Vidi što smo mi danas čupali .
etf6ed.jpg
dlpcso.jpg
2zdojew.jpg

Ovakva 3 mi ostala
rbz3bt.jpg
 
Moze bez problema, a i ako bas neki nece, malo ga nategni i sekirom secni par zila i mora da se iscupa.
Ajd pa kako bude ako budem kupio ovu njivu. Ako napravim dogovor sa vlasnikom, cupanje ce biti jos ovih dana, ako ne bude klizavo. Kada padne mala kisa, tesko se susi jer je bas u zaklonu od sunca.
Ja sam to puno radio i znam da je bagrem najteži za čupati .Ima splet žila koje idu daleko .Osi ovog duplog mslim da ćeš uspeti .Zakačiš još jednog fergu napred i mora ići.
Vidi sta smo mi danas cupali
Video sam u temi oranje. Mnogo je teze kada je ovako odseceno blizu zemlje. Bice podosta zeznuto..
 
Nazad
Vrh