Slike voćnjaka

Gorski Car !!!

Posto sam imao dobar sadni materijal sa prevremenim grancicama, ostavio sam ih na visini od 60cm. po neka ima i niza ali njih cu da vadim ove godine, jer sam im pripremio zamjenu pomocu rovasenja.
A kako stablo raste i one se po malo podizu tako da ce biti na visini oko 70-80cm za koju godinu, sto je za ovaj uzgojni oblik idealno.
I predpostavljam da to pitas zbog obrade, pa cu ti odmah reci da je radim sa frezicom IMT 506 posto nije velik vocnjak pa mogu stici.
 
Gorski Car !!!

Posto sam imao dobar sadni materijal sa prevremenim grancicama, ostavio sam ih na visini od 60cm. po neka ima i niza ali njih cu da vadim ove godine, jer sam im pripremio zamjenu pomocu rovasenja.
A kako stablo raste i one se po malo podizu tako da ce biti na visini oko 70-80cm za koju godinu, sto je za ovaj uzgojni oblik idealno.
I predpostavljam da to pitas zbog obrade, pa cu ti odmah reci da je radim sa frezicom IMT 506 posto nije velik vocnjak pa mogu stici.

Svidja mi se tako nisko. Lako za zastitu, lako za rezanje, branje itd. Jedino sto ja zeznuto za obradu...
 
Evo ga i moj sljivik: Cacanska rodna (18 god) i Cacanska lepotica (10 godina). Nasledjen vocnjak i sada kao vocaru u razvoju mi je hobi.

xlgxuq.jpg

rcpix2.jpg

20aou34.jpg
 
Razmak negde oko 5x5,njiva nije u ,,vinklu'' ,suzava se u jednom delu 1 metar pa sam se prilagodjavao tome.Uglavnom stalo je 500 stabala na nesto vise od jednog hektara.
 
Ovo je bila neka polu spešna proba postavljanja slika.


Idi preko fotkice, fotkica.com i imaćeš dobre rezultate. Treba se manuti tih glupavih servisa sa gomilom scam reklama


I još nešto bitno, nevezano kakva je slika, bitno je da se postavi neki opis šta je na njoj. Koje voće, koje godišnje doba i slično, da se na patimo mnogo mi koji gledamo
 
Danas uzeo djubrivo za sadnju 50 kg NPK 6:12.24 i 50 kg peletiranog djubriva da moze da ide bas blizu korena + 1kg hidrogela 10 K dinara jbt
50 sadnica cu valjda uspet razvuc sa ovim materijalom

Rupe sam busio za sadnju najvecom burgijom, okolo ove manje sam stavljao najvise zbog dzibre da sipam jer mi je visok ph
Sa obzirom kako mi se pokazalo u rodu za stabla koja sam zalivao ovim , ovom merom ockujem mnogo bolji rast
Oko 50l dzibre je islo na svaku sadnicu
Glistoni su se za par dana pojavili i vrsljaju ko popizedli - znaci zurka je dole
Da inace zaboravih napisati pravio sam rupe izmedju postojecih sadnica - sorta karmen kruske za ovaj severni deo je teski qrac i ne preporucujem nikome sadnju ako imaju parcele koje imaju problema sa mrznjenjem
Generalno ne preporucujem je nikome da je sadi jer slaba je rodnost, plod dospeva u trenutku kada ima brdo bresaka na trzistu, nit je trazena za rakiju.
Vilju bar mozes prodati
Sadim divlju pa kad se ukoreni onda cu je kalemiti - ide severni red iza kojega nemam puno voca karamut, a drugi red karmena jos se premisljam izmedju kaludjerke i santa marije , one su mi se lepo pokazale ovde.
 
Poslednja izmena:
Razmak izumedju redova mi se cini jaci.
Ovo je vise razmak za divlju krusku kao podlogu.
Koje fele si sadio?
 
Nazad
Vrh