Slike voćnjaka

Odg: Slike vočnjaka

Bećarino nisam ništa planirao da skidam,jer se ne razumeme a što se tiče veličine ima neke koje su baš lepo napredovale a ima neke koje su slabe ,a ne znam zašto. Posađene su 20 marta 2009 . Šta ti misliš jer bi trebalo ostaviti ili skidati plod?
 
Odg: Slike vočnjaka

Čuj da sam na tvom mjestu ako se zametne dosta plodova onda bi ih jedan dio skinuo da se stablo što bolje razvija te da se neopterećuje. Jesi radio prihranu mineralnim i folijarnim gnojivima?
 
Odg: Slike vočnjaka

Meni sad plod i nije bitan ja bih radije da se što lepše razviju.
Što se tiče đubrenja u januaru je rasuto 400 kg NPK 3x16 i ništa više ove godine.
Od azotnih nisam ništa koristio u proleće pa ću ovih dana nađubriti a planirao sam folijarno sa kristalonom specijal . Kako si ti đubrio mlade voćke?
 
Odg: Slike vočnjaka

U jesen NPK 7-20-30, u proljeće KAN (odjednom ili u dva navrata, ovisi o slobodnom vremenu) i folijarna ishrana Kristalon specijal + Goemar (stimulator rasta), pa opet Kristalon specijal i nakon toga svakih 10-15 dana Kristalon smeđi. Ako je sušna godina onda pogotovo treba obratiti pažnju na kvalitetnu i izbalansiranu folijarnu ishranu.
 
Odg: Slike vočnjaka

U kojoj koncetraciji se mesa kristalion. treba mi za oko 600-700 litara vode, pa me zanima koliko da narucim?
 
Odg: Slike vočnjaka

markodim je napisao(la):
U kojoj koncetraciji se mesa kristalion. treba mi za oko 600-700 litara vode, pa me zanima koliko da narucim?

Ja sam išao sa 2kg kristalona na 440l
 
Odg: Slike vočnjaka

markodim je napisao(la):
U kojoj koncetraciji se mesa kristalion. treba mi za oko 600-700 litara vode, pa me zanima koliko da narucim?

Ja u toj količini vode otapam do 3,5 kg Kristalona no može i više.
 
Odg: Slike vočnjaka

Bećarino ,Goemar ideš samo jedanput ili u više navrata?
Ima li negativnih posledica ako se folijarna ishrane ne izbalansira kako treba i po čemu određuješ sa čim raditi folijarnu ishranu(predpostavljam iskustvo).
 
Odg: Slike vočnjaka

talianu je napisao(la):
Bećarino ,Goemar ideš samo jedanput ili u više navrata?
Ima li negativnih posledica ako se folijarna ishrane ne izbalansira kako treba i po čemu određuješ sa čim raditi folijarnu ishranu(predpostavljam iskustvo).

A trebao sam ga odraditi prije i za vrijeme cvatnje no nisam ga imao. Inače u svakoj stresnoj situaciji ga koristim (mraz, suša, visoke temp....) a količina ovisi o intenzitetu negativne pojave.

Mora se znati sa čime, kada i koliko treba gnojiti, kolike su potrebe voćke za određenim elementom sukladno očekivanom prinosu i na osnovu toga radim plan gnojidbe. Jasno, od pomoći su mi informacije koje prikupljam na sve strane. Ako se forsira sa dodavanjem jednog elementa on može dovesti do blokade usvajanja nekog drugog elementa, ako se gnoji nepravilno može doći do pada kvantitete i kvalitete uroda itd. Puno je tu situacija koje mogu biti nepoželjne, a rezultat su loše ili slabe ili izostale gnojidbe.
 
Odg: Slike vočnjaka

11iq06a.jpg

Post je spojen: [time]1273060690[/time]
_________________________________________________
2j2zsbm.jpg

Post je spojen: [time]1273093162[/time]
_________________________________________________
Zasad borovnice u drugoj godini .
 
Odg: Slike vočnjaka

draganpan je napisao(la):
Moja sljiva u proljece ove godine

Moze li malo opisa o ovom plavom
izgleda da je neka zastita... sta je to kada se stavlja i koliko sluzi... itd

Mreza za fasadu tj stiropor stavlja se u jesen zbog zeceva i drugih glodara kad padne sneg da nebi gulili koru mlade vocke.
 
Odg: Slike vočnjaka

Kosjerac ::svaka cast:: Samo da nije malo vocnjak strm? Kako traktor prolazi izmedju?Cini mi se da je velika strana..........
 
Odg: Slike vočnjaka

na prvoj slici je mlad voćnjak i dosada nije rađalo mnogo ali ove godine rodilo dobro ato ću da otresem ručno a iduće godine treba sa skipom da napravim put da može traktor da uđe i trese šljive a na drugoj bez problema tresem ali sam samo slikao drvo nisam voćnjak (kada budem kupio šljive slikaću)
 
Odg: Slike vočnjaka

Želio bih da posadim breskve,kajsije,i nektarine.
Interesuje me kako je potrebno pripremiti zemljište(đubrenje,kopanje rupa,navodnjavanje,itd)
Koja je po vama najbolja sorta od ovih navedenih vrsta voća?
Unaprijed hvala.....
P.S.Voćnjaci su prelijepi...sigurno ste ponosni na njih!
 
Nazad
Vrh