Slike voćnjaka

Odg: Slike vočnjaka

@juki: Nevidim u čemu je problem što se tiče mehanizacije? Sve se stigne odraditi u rokovima, ako je organizacija rada dobra. Sa ovim strojevima bi sada mogao raditi i više. I da, znam koliko je 50 (pedeset) hektara i dobro sam rekao. ::namigivanje::
 
Odg: Slike vočnjaka

Pozdrav Becarini i pitanje koju frezu sa kosacicom koristi u visnjiku(marka) i ako moze neka preporuka za kupovinu freze.(zasadio sam 1.5 ha visnjika 5mx4m pre 1,5 god nekom autohtonom sortom slicnoj mareli)
 
Odg: Slike vočnjaka

moj stariji slivik trenutno stanje
n673ns.jpg
 
Odg: Slike vočnjaka

vladan2009 je napisao(la):
Pozdrav Becarini i pitanje koju frezu sa kosacicom koristi u visnjiku(marka) i ako moze neka preporuka za kupovinu freze.(zasadio sam 1.5 ha visnjika 5mx4m pre 1,5 god nekom autohtonom sortom slicnoj mareli)

Koristim Braun kultivator sa kopačicom (radno tjelo kopačice je podrezujući nož sa rotodrljačom iznad njega) sa ticalom. Ima slika u temi Bočne freze ili tako nekako. Zahvat je oko 2,7 m i u dva prolaska kroz red gore i dolje obradim cijeli red i međured. Što se tiče freza sa ticalom (za unutarrednu obradu) tu je izbor dosta širok no u mom užem izboru su Calderoni i Falconero.
 
Odg: Slike vočnjaka

sutra :ppozdrav: nisu rezaci mogli da stignu sve :cao: :cool: :cool: nikad nije kasno da se ljubi strasno
 
Odg: Slike vočnjaka

Lijepo, uredno, svaka cast. Jel to mrezica protiv zeca ili je nesto drugo, jer vidim da je ogradjeno??
 
Odg: Slike vočnjaka

Mreza za zeceve jer iako je ogradjeno nisam hteo da rizikujem.Mom poznaniku koji ima isto ogradjen vocnjak uleteli zecevi kroz neku rupu a on nije primetio i haos napravili.
 
Odg: Slike vočnjaka

a što drveni stubovi ? koi nisu baš jeftini a i kratkog su veka u odnosu na betonske i sada nove od PVC materijala
Prednosti PVC stubova u odnosu na tradicionalne su mnogobrojne:
- vek trajanja od oko 80 godina
- laka manipulacija i skladištenje
- nema bolesti koje izazva trulež
- neškodljivi su i moguće ih je reciklirati
- dužinu stubova možete prilagoditi svojim potrebama
- posebno su zahvalni za hidraulično utiskivanje
 
Odg: Slike vočnjaka

juki je napisao(la):
a što drveni stubovi ? koi nisu baš jeftini a i kratkog su veka u odnosu na betonske i sada nove od PVC materijala
Prednosti PVC stubova u odnosu na tradicionalne su mnogobrojne:
- vek trajanja od oko 80 godina
- laka manipulacija i skladištenje
- nema bolesti koje izazva trulež
- neškodljivi su i moguće ih je reciklirati
- dužinu stubova možete prilagoditi svojim potrebama
- posebno su zahvalni za hidraulično utiskivanje

Ako su od pravog bagrema nemaš brige sa njihovim trajanjem.
Pogledaj ovaj link za drvene stubove.
http://www.serbianbrandy.com/drveni-stubovi-za-vinograde.html
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Slike vočnjaka

Čine mi se nekako male s obzirom da su u drugoj vegetaciji. Oćeš ostavljat sav cvijet ili ćeš skidati jedan dio?
 
Nazad
Vrh