Slike voćnjaka

Odg: Slike vočnjaka

Mali :off_topic: , jel ovo na zadnjoj fotki layflat crevo na koje si ubadao trake KPK.
 
Odg: Slike vočnjaka

za lubenice da. a voće ukopan glavni vod na 60 centimetara dubine pa beli štapovi u svakom redu metar dužine i na njih po dva ventila za jednu i drugu stranu gde ide atp q20 dužine po 180 metara i to radi perfektno.

Post je spojen: [time]1266251605[/time]
_________________________________________________
tomoska zaliva lubenice na 80 ari ,a dizelka 2 hetra voćnjaka odjednom. u buretu se rastopi vodotopivo đubrivo i tankim crevom ulazi u turbinu na pumpi te se meša sa vodom iz bunara i šalje u glavni vod
n6z7vc.jpg
 
Odg: Slike vočnjaka

pozdrav svima evo i od mene nesto
r9oioh.jpg

Post je spojen: [time]1266798828[/time]
_________________________________________________
evo jos
otnaja.jpg

5npv6u.jpg

ea396c.jpg


Post je spojen: [time]1266827910[/time]
_________________________________________________
i jos malo
71iars.jpg

2a6rvk2.jpg

25t9r40.jpg
 
Odg: Slike vočnjaka

@ juki
Kako si bušio layflat crevo za slavinice? Jel ti pušta pored ili dobro dihtuje? Gde si ga kupovao i pošto?
P.S. izvinjavam se za mali off, ako baš smeta neka admin prebaci u temu o sistemima KPK.
 
Odg: Slike vočnjaka

bušio sam sa običnom zumbom za gumu malo je nezgodno ali mi je uspelo nijedna ni ne kaplje a i pritasak je bio oko 3 bara inače stalno radi na 2 bara . kupio sam u RUMI kod CIAK nesećam se cene ja mislim oko 600 dinara metar i besplatno bušenje rupa za slavinice ako znaš koliki je razmak potreban.vidi pod zalivanjem kap po kap za jabuke taj (CIAK)
Post je spojen: [time]1266899635[/time]
_________________________________________________
JEDNA OD OŠTRIJIH REZIDBI
nff9kw.jpg

Post je spojen: [time]1266929024[/time]
_________________________________________________
DOSTA OŠTRA REZIDBA
nff9kw.jpg

GRENI U ČETVR

TOJ GODINI PODLOGA M 9 RASTOJANJE 110 CM
2h3bo1u.jpg

Post je spojen: [time]1266958261[/time]
_________________________________________________
ISPRAVKA SLIKE DOSTA OŠTRA REZIDBA
2gtxfde.jpg
 
Odg: Slike vočnjaka

Evo i mog voćnjaka u Župi ::namigivanje::

24c8biu.jpg

o8x9jb.jpg

Post je spojen: [time]1266905150[/time]
_________________________________________________
25sq1dg.jpg

Post je spojen: [time]1266934392[/time]
_________________________________________________
Ovo je nešto mljadji voćnjak, pa vinovu lozu jos nismo izvadili

10p1r0y.jpg

Post je spojen: [time]1266964513[/time]
_________________________________________________
U voćnjaku su pretežno Stenley i Čačanka rana i ima oko 150 stabala
 
Odg: Slike vočnjaka

Evo i mog mladog vocnjaka
14v711t.jpg

b51uza.jpg

Post je spojen: [time]1268428896[/time]
_________________________________________________
A ovako je pocelo
1674i7q.jpg
 
Odg: Slike vočnjaka

Ja nisam neki vocar vise sam stocar imam voce i vinograd samo za sebe ali ga odrzavam najbolje sto mogu !
28sy3dg.jpg

jesen !
of8xav.jpg
 
Odg: Slike vočnjaka

Bećarina pusta je napisao(la):
nb-campari je napisao(la):
ko vocnjak kosi-rakiju prosi

Potpisujem. :bravo: Ali tko ima voćnjak na nagibu zbog mehanizacije (i erozije, ako je nagib zaista velik) mora zatravniti međured. Isto važi za predjele gdje ima dosta oborina (sa dobrim rasporedom) tjekom godine pa onda nema tolike potrebe za obradom tla u cilju sprječavanja evaporacije. No gdje ima malo oborina (aridnija područja) i u lošem godišnjem rasporedu svakako je poželjan crni ugar zbog zatvaranja vlage, prozračivanja, uništavanja konkurencije (čitaj korova, trave), boljeg unošenja gnojiva... Mladi voćnjak koji se obrađuje napredniji je od onoga gdje se trava kosi, to je sigurno.
Bećarino svka čast na izgledu voćnjaka, a jel to trava samonikla ili planski ostavljene.

Malo je kontradiktorno...ako si namerno sejao travu!
 
Odg: Slike vočnjaka

@talianu: To je samonikla trava i redovno se kosi, dok se unutarred prska totalnim herbicidom. Ovaj dio voćnjaka je star 8 godina i u njemu (kao i u cjelom nasadu jabuke) imam navodnjavanje kap po kap tako da me suše toliko nebrinu. Zatravnio sam ga radi lakšeg prolaska mehanizacije jer je tlo sklono zablaćivanju, a i imam uspona u redovima. Ali zatravljen je tek u 4 godini, dotad je bio crni ugar.
 
Odg: Slike vočnjaka

Ma ja sam u dilemi zato i pitam ,čini mi se da je lakše zbog obrade da je zatravljen mislim lakše sa traktorom prolaziš a s druge strane čini mi se da gde je jalovi ugar lepše tera voćnjak.Mada nisam kompenentan da rasuđujem pošto mi je zatravljen voćnjak mali (30 ari) pa baš i nije za neki uzorak,dok ovaj drugi sa 2 jutra mi je jalovi ugar i ima kap po kap tera dobro.
Bećarino koliko imaš voćnjak?
 
Odg: Slike vočnjaka

talianu je napisao(la):
Ma ja sam u dilemi zato i pitam ,čini mi se da je lakše zbog obrade da je zatravljen mislim lakše sa traktorom prolaziš a s druge strane čini mi se da gde je jalovi ugar lepše tera voćnjak.Mada nisam kompenentan da rasuđujem pošto mi je zatravljen voćnjak mali (30 ari) pa baš i nije za neki uzorak,dok ovaj drugi sa 2 jutra mi je jalovi ugar i ima kap po kap tera dobro.
Bećarino koliko imaš voćnjak?

50 hektara.
 
Odg: Slike vočnjaka

uh pa ti
Bećarina pusta je napisao(la):
talianu je napisao(la):
Ma ja sam u dilemi zato i pitam ,čini mi se da je lakše zbog obrade da je zatravljen mislim lakše sa traktorom prolaziš a s druge strane čini mi se da gde je jalovi ugar lepše tera voćnjak.Mada nisam kompenentan da rasuđujem pošto mi je zatravljen voćnjak mali (30 ari) pa baš i nije za neki uzorak,dok ovaj drugi sa 2 jutra mi je jalovi ugar i ima kap po kap tera dobro.
Bećarino koliko imaš voćnjak?

50 hektara.

uuuuuh, svak čast sad te razumem potpuno!!!
 
Odg: Slike vočnjaka

Bećarina pusta je napisao(la):
talianu je napisao(la):
Ma ja sam u dilemi zato i pitam ,čini mi se da je lakše zbog obrade da je zatravljen mislim lakše sa traktorom prolaziš a s druge strane čini mi se da gde je jalovi ugar lepše tera voćnjak.Mada nisam kompenentan da rasuđujem pošto mi je zatravljen voćnjak mali (30 ari) pa baš i nije za neki uzorak,dok ovaj drugi sa 2 jutra mi je jalovi ugar i ima kap po kap tera dobro.
Bećarino koliko imaš voćnjak? a da se nisi malo zabunio sa cifrom 50 hektara (znaš li ti koliko je to )
/quote]/quote]
Post je spojen: [time]1269456741[/time]
_________________________________________________
sa mehanizacijom kojom si se predstavio kako stižeš obraditi toliku površinu BECARINO PUSTA
 
Nazad
Vrh