Slike naših svinja

nju-viliđ

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2010
Poruka
863
Lokacija
prečno
Već postoji tema: Galerija slika rasnih svinja, ali ovu temu sam otvorio da ovdje stavljamo i slike svih ostalih svinja pa bili to tovljenici, prasići, kmače, nerastovi,nazimad.

Evo, ove godine imam samo tri praseta za klanje.
To su križanci križanaca:osmeh:
Dajem im što više trave i dnevno tri puta šrot(mljevena pšenica+mljeveni kuruz+mljeveni ječam) plus malo koncentrata tek toliko.


2nqcfp.jpg


14nlc3b.jpg



2qkmhww.jpg
 
Koga više interesuje ispitivanje elektrike i elektronike na Claas Lexinima?Zato se i ja okrenuo slikanju nečega lepšeg:
ssl22379.jpg
ssl22380.jpg
 
Spremne za kupca al ga nema :-D

- - - - - - - - - -

Mala ispravka.. nesto nece slike
2mxfi4n.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

2rgkod2.jpg
 
Poslednja izmena:
Lepe tri gomile. Svinja, para, ali bome i koncetrata. I ja trenutno imam 15 komada slicne tezine isto u dubokoj stelji. Koji koncetrat je u pitanju. Kad bi i ova cena izdrzala jos mesec dana bilo bi dobro.
 
Sto se tice cene nece ostati siguno,jer dugogodisnja praksa tako nalaze.Koncentrat sam pravim kukuruz jecam s.griz+sojina sacma i tov3%
 
Ja stalno cuvam po 2-3 svinje, za kucne potrebe.. kupili smo pre nove god 3 kom, pa me zanima misljenje, kako vam izgledaju.. lice na pietrene sto ne bih voleo, ali covek koji mi je prodao kaze da je krmaca imala 200 kg.. pa me zanima, da li mislite da ce dostici vecu tezinu ili stati na 130-140 kg..
p1090249.jpg

p1090250.jpg

p1090251.jpg


za leti imam ispred toga betonsku plocu 7-8 kvadrata ogradjenu, korita itd, radi lakseg hranjenja..
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] 4,5meseci 80kg,nikad dosada nizam imao ovakvo svinjce,ostatak legla normalno napreduje,a ovo neki izrod..
 
Nazad
Vrh