slike kunica- zeceva

Hvala na ispravci Drobac! :ppozdrav: Pa mogu ti reci da vole letvice, ali mnogo manje nego sto sam se nadao, izgrickaju samo malo, povrsinski i to je to... Malko su mi zenke sitnije, 6,3 i 6 kg, a imaju hranje uvek na volju... Ne znam zasto :sta: Moze pomoc prijatelja??? :osmeh:

Ne razumem se preterano u orijaše, ali oni su teška rasa, potpuni razvoj bi trebali da dobiju tek sa godinu dana.
 
Ova zenka na prvoj slici tesko da je orijas...
Po obliku glave i duzini usiju nebih rekao da je belgijaner....
 
Malo slika i od mene :D

Zenka Belgijskog orijasa, celicno siva, 7 meseci...

x6k37p.jpg


oihgkk.jpg


Zenka Belgijskog orijasa, divlje siva, 7,5 meseci...

2rc1mw0.jpg


e0jzev.jpg


Mladi muzjak, divlje siv, 2,5 meseca, koji ce se na jesen pokazati da li valja ili je za lonac... Inace, lud za medalju... :D

1747dd.jpg

Drugar po meni prve 2 slike sigurno nije zenka cista orijaska,vise mi lici na veliku cincilu,a slika 3-4 ima zenka gene B.orijas,a i to ne bi reko da je skroz cistanekako mi za njen uzrast treba imati mnogo krupnije i vece usi,ali zato muzjak ti je sigurno Belgijanac!!!
 
Hvala Vam svima drugari, pomisljao sam i ja to, ali uvek u glavi drzim da covek od koga sam uzeo zenke ima solidne orijase, nisam video da ima nesto drugo od kunica... :sta: Moguce da je nesto "prekrstio", pa prodao.... :svinja: Sta da se radi, svaka skola se placa. Mladi muzjak je "rodom" iz Male Krsne, ali definitivno cu morati da pazaraim orijase od Jekica iz Starih Banovaca. Platim, ali bar znam sta sam uzeo! Jos jednom, hvala svima! :ppozdrav:
 
Meni bilo glupo da ti kažem, i po meni imaju kratke uši, a lično sumnjam da neko kod nas uopšte i ima orijaše u činčilastoj boji.
 
Evo i ja nabavih danas zeceve, ove 2 bele su zenke, njih cu ostaviti za priplod, a zuti i sivi muzjaci, njih kad utovim idu pod noz :osmeh:

180214-1213001.jpg


180214-1213002.jpg


180214-1214001.jpg
 
Ma grizli kod tog coveka drvca od kaveza pa on to mazao nekom mascu pa se skroz umazase, zato izgledaju kao mokri da su, al dobro oporavice se, a stari su sad 3 meseca, mozda malo manje.
 
Samo napred kolega,bitno je poceti sa uzgojem a posle sve ide samo od sebe.Kad ti probas specijalitete od usatih jos ces ti nabavljati rasnih kunica a imas ih u okolini koliko hoces.:ppozdrav:
 
Ma znam ja vec ukus zecijeg mesa, a i obozavam zecetinu, pre su moji drzali mnogo zeceva al raspatili. Sad evo ja opet započinjem, al za svoje potrebe, ukoliko se pojave kupci proširujem :osmeh: Imaš li ti kolega šta od ušatih?
 
Ja imam 8 priplodnih zenki (6 hajkomki i 2 panonke) + 1 muzjak priplodnjak-hajkom .U tovu imam: jedno leglo(9komada)stari 2 meseca i 6 okota mladjih od mesec dana. :ppozdrav:
 
Ti si je drugar vec stvorio...onaj snimak nikoga ne moze da ostavi ravnodusnim.I ja polako tezim tome i niko me ne moze ubediti "da se ne isplati", "da jedu ko'svinje" itd,itd... Meni je bitno da ja maltene u svakom momentu imam nekog zekana "raspolozenog za rernu" :haha:
 
Zhexy;817709[COLOR=#333333 je napisao(la):
][/COLOR]
nego da li neko ima iskustva sa granulama za tov jagnjadi 16 i 18%? cena je smesno niska tipa 260 din 10kg... u nabavci

Meni je drugar preporucio da uzmem za jadnjad dvojku. Isto u granule...
On taj koristi..
Koristio sam ga preko leta i moram ti reci da ga zecevi obozavaju..
Mesao sam ga i sa drugom hranom, ali zecevi prvo njega proberu...
 
Ali nema lekova.. zato me zanima. a planiram da porucim nedeljno 200kg ili 100kg 16% za kunice i 100% za jagnjad. sutra cu obaviti razgovor.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh