slike kunica- zeceva

Meni se isto desavalo ranije da mi budu bez 1.ili oba uha.Uzrok moze biti da pri kocenju majka pri ciscenju malih pojede uho ili deo noge. To su mi govorili jos kunicara kojim se to desavalo,a odrastali su bez problema.
 
Evo i mojih malisana starih 29-30-31 dan koji se spremaju da ih odbijem od zenki...

dscn2647.jpg
mesanci

dscn2648.jpg
panonci

dscn2649.jpg
panonci 2
 
Evo jedne moje zenkice koja ima preko 6 kg kotila se 3 puta i od jeseni se nije kotila prima redovno muzjaka ali se na polovini termina ocupa i bude lazna skotnost,e pa sada sam joj dao poslednju sansu,skotna je vec 18 dana i ovaj put se nije ocupala pa cemo da vidimo za koji dan sta ce da bude...ili mali usati ili ide u kobaje:haha:

dsc0581.jpg

inace sam je dobio od szeki telepa kada je imala oko 4 meseca...Hvala Tibore:ppozdrav:!!!
 
Ja sam imao sličan slučaj sa dve zecice i veterinar me je odmah posavetovao da idu u lonac...
Čim tako krene sa laznim čupanjem odmah je došlo do poremećaja u hormonima
 
Pa to i ja predpostavljam,ali imao sam iukstva ja jednom zenkom isto panon,koja se prvi put lazno ocupala i posle toga evo i dan danas se lepo koti a proslo je vec vise od 2 godine...
 
Kod mene je bio obrnuti slučaj, lepo je se prvi put okotila i posle su krenula lažna čupanja... Uglavnom mi se to javljalo kod kalifornijske zecice i novozelandske bele
 
Može da se desi lažna skotnost kod debelih ženki,samo ih treba malo smrsati i onda ne bi trebalo biti Problema
 
Hvala :osmeh:.Ova zecica ima 8kom
ef04821260ed.jpg
Malo mi teze ide ubacivanje slika bar dugo traje a ja sa vremenom kratka.Volela bih da bar po jednu ubacim sliku od svake zecice jer ovako sarene nisam imala.Trenutno 5zecica imaju mlade a treba da se okote jos 3 do kraja meseca.Ovde su svi mesanci ali ja sam prezadovoljna jer ih brojcano ima.Na prolece potraga za lepim rasnim primercima...
 
Poni e ovo je lepo videti a i cuti da te je opet krenulo,svaka cas na strpljenju i na volji posle svega sto ti se izdesavalo jedan veliki:bravo:za tebe...samo napred!!!
 
Svaka cast Poni, samo se nemojte predavati.

Ja cu u subotu videti svoje zeke, prvi put nakon vise od 3 nedelje. Ne znam ni kakvi su, ali cujem da lepo napreduju. :D
 
img1755.jpg
[/IMG]
img1757.jpg
[/IMG]Hvala vam na pomoci i pruzanju psihicke podrske.Napravljen je novi objekat koji moze da se zakljuca:sjasi:.Lepo je kada mozes uci u prosoriju,Videti svoje zeceve u kavezima rasporedjene u prostoriji sa razvedenom vodom.Zasad nemogu puno ulagati u smestaj jer na takvom sam mestu da mogu komsije da se pobune i meni je kraj.Zasad ih nevide i neznaju koliko ih je unutra.Ja cu se truditi da higijena bude sto bolja.Ono sto je meni sada najbitnije je da spremljenu hranu za zeceve ima ko da pojede i potrosi a naravno posle da uzivamo u ukusima zecetine.
 
Nazad
Vrh